Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#herbata
Jakaś dobra herbata, która będzie smaczna bez dodawania cukru? Takie zwykłe Sagi/liptony mi nie smakują bez słodzenia, ale to może dlatego że od dziecka je piłem z cukrem i nie mogę się odzwyczaić? Po prostu strasznie mi wykrzywiają gębę, nawet jak zaparzę je lekko. Teraz piję herbatę z pokrzywy i ta akurat fajnie wchodzi bez cukru, ale trzeba biegać co chwilę do WC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie herbaty waszym zdaniem warto sprawdzić? Jakie wam wyjątkowo smakują? Mam sitko do zaparzania, więc nie muszą to być koniecznie herbaty w torebkach.
potatowitheyes - #herbata 
Jakaś dobra herbata, która będzie smaczna bez dodawania cu...

źródło: comment_1634738905iLjjBul1JuoU9svPKtsEtV.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@potatowitheyes: Jak przyzwyczajony do słodzonej to każda będzie smakowała jak trucizna bez cukru

Spróbuj sypanej w liściach, najlepiej zielonej
W biedronce mają takie z pigwą i innymi owocami, całkiem nieźle wchodziły jak próbowałem rzucać cukier

Czarne herbaty będą gorzkie i nie do picia dopóki się nie przyzwyczaisz, podobnie z kawą
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: zależy co lubisz, ale wszystkie napary ziołowe i owocowe (polecam moc witamin z eherbata), z ziołowych to np. koper, dziurawiec, lukrecja smakują moim zdaniem nieźle. Nieco delikatniejszy smak niż zwykła czarna ma roiboos. Ja osobiście lubię pu ehr - ale to jest ziemisty smak, nie każdemu podejdzie.
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: ja już od kilku lat żadnych herbat nie słodzę, ale jak przeparzysz to każda może smakować paskudnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z takich bardzo delikatnych biała Silver needle może pomóc w odstawianiu cukru.
No i warto po prostu powoli się przywyczajac do smaku herbaty bez cukru poprzez słodzenie coraz mniejszej ilości.
  • Odpowiedz
spróbuj białą. Znajdziesz też w wersji torebkowej :)


@moll: Jakąś konkretną polecasz na początek, czy obojętnie jaka? Bo widzę, że wybór białych jest dosyć spory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak przyzwyczajony do słodzonej to każda będzie smakowała jak trucizna bez cukru


@Eredin: No właśnie chcę się oduczyć pić słodzonych, ale nie wiem co ze mną jest nie tak - yerba mi smakuje, ta z pokrzywy też
  • Odpowiedz
a próbowałeś pić z cytryną po prostu bez słodzenia? mi juz bez cytryny w ogóle nie smakuje, a zaczalem pic z cytryna jak rezygnowałem ze słodzenia


@Zielony_Ogr: Z cytryną pijałem herbatę, głównie kojarzy mi się z taką srogą, mroźną zimą kiedy wracałem do domu i trzeba się było szybko rozgrzać. Problem w tym, że taką z cytryną słodziłem o łyżeczkę więcej niż normalnie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
serio jeszcze to bardziej słodziłeś? a spróbuj może niesłodzona z cytryna dla samego testu


@Zielony_Ogr: Serio, serio ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak skrótowo, to moja babcia uparcie wierzyła w hasło "cukier krzepi" i przy braku sprzeciwu rodziców od dziecka faszerowała nas cukrem we wszelkiej postaci. Wtedy mi to nie przeszkadzało, ale teraz chcę się oduczyć złych nawyków żywieniowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spróbuję
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: spróbuj, spróbuj ja tez całe życie 2 łyżeczki słodziłem, ale jak chciałem to zmienić i próbowałem pić słodzoną połową łyżeczki to była obrzydliwa, dodałem cytryny i się okazało, że nie potrzebuję w ogóle cukru, na początku trochę ciężko więc słodziłem połowę, ale z czasem coraz mniej, aż w ogóle przestałem słodzić
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: Ja też ostatnio odzwyczajam się od słodzonych herbat. Moje 2 typy:
-do herbatki jak chwilę przestygnie dodać sok z cytryny lub limonki (może być ten zagęszczony, jak nie zależy nam na witaminach a smaku), zmienia całkowicie smak, dużo przyjemniejsza
-herbatka malinowa z hebrapolu

Jak lubisz nowe doznania, sprawdź ostropest plamisty, ja używam łyżeczkę mielonego na szklankę herbaty.
  • Odpowiedz