Wpis z mikrobloga

@fizzly: ogółem xps, czyli właśnie te podkłady albo z grubszych, to izolacja termiczna na ściany to bardzo wdzięczny materiał modelarski :) może udawać kamień, drewno i wiele innych materiałów :) plus jest lekki, tani i fajnie się go obrabia.
@Meritneit: technologia produkcji jest taka: wycinam z pudełka pasek o szerokości 2cm i długości dachu, nacinam go co około centymetr do połowy, podginam co drugą dachowke lekko do góry i przyklejam pasek na "wewnętrzny" dach zrobiony z płaskiego kartonu :) potem cały dach maluje bardzo szerokim pędzlem, ogółem tutaj nie ma wielkiej filozofii, bo domek budowałem jakiś tydzień, a cały pomalowałem w jeden wieczór :)
@Meritneit: jadę na freestajlu miksując kartony po paczkach, tekturę po ciastkach i inne skarby :) jedyne założenie przed budową jest takie że drzwi w budynku mają mieć wymiary 1cal x 1,5 cala, bo to powoduje że budynek będzie pasował do figurkowych gier bitewnych pokroju DnD czy warhammera
@Meritneit: tu akurat nie ma funkcjonalnego wnętrza, ale aktualnie siedzę nad wieżą do rzucania kośćmi do gry - to taka konstrukcja gdzie przez otwór na górze wrzuca się kości i one staczają się po kilku rampach na dół i zatrzymują na ogrodzonym obszarze, żeby nie latać podczas gry po całym stole i nie burzyć planszy do gier :)
@Meritneit: nie, to mój pierwszy model w życiu ^^' wcześniej trochę malowałem i robiłem jakieś formy przestrzenne, ale jeśli chodzi o stricte modelarstwo to pierwsze podejście