Wpis z mikrobloga

jak poradzić sobie z prokrastynacją? mam pracę która jednocześnie jest moim hobby, a mimo tego nie potrafię zmusić się do wykonywania moich obowiązków, czuję psychiczną blokadę i czekam na ostatni moment, często tydzień pracy jestem w stanie nadgonić w jeden wieczór gdy już pali mi się dupa, chciałbym pracować normalnie, a nie w taki sposób, nie potrafię sobie z tym poradzić
#pracbaza
  • 99
  • Odpowiedz
@tonkatsu u mnie to wyglada tak ze wyobrażam sobie idealnie super zajebiste rozwiązanie, czuje ze mogę innym zaimponować jak to zrobię, wyobrażam sobie ze wszystko będzie zajebiscie i dostanę za to nobla. Emocje są wtedy bardzo wysoko, mam ogromne oczekiwania ze zrobię to idealnie, ze blokuje się by to zrobić, bo boje się ze coś #!$%@? i znowu wszyscy się na mnie zawiodą. Łatwiej wtedy mi np odpalić głupia gierkę bo wtedy
  • Odpowiedz
często tydzień pracy jestem w stanie nadgonić w jeden wieczór


@tonkatsu: Niech zgadnę - IT? To powyżej to oznaka tzw. "zasiedzenia się" i tego, że praca którą robisz, jest zbyt mało angażująca, albo za prosta/nudna dla Ciebie (i przez to wygodna). Polecam zainteresować się zmianą firmy jak najszybciej, bo im dłużej będziesz zwlekał, tym będzie trudniej.
  • Odpowiedz
@mpk794: Bo w innych pracach to jest ciekawiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może na początku przez jakiś czas, ale później znów wchodzi to samo, a tym bardziej że w PL nie ma jakichś innowacyjnych projektów, chyba że dla janusza za miskę ryżu.
  • Odpowiedz