Wpis z mikrobloga

Kiedy dorastając zacząłem interesować się #psychologia mój świat się wywrócił. Zacząłem widzieć rzeczy jakich wcześniej nie widziałem.

O ile każdy nauczyciel w moim życiu był normalny tak nauczycielki już tak 50/50. Głupie raszple wylewające swoje życiowe porażki na swoich uczniów.

To jednak nic, bo kończysz szkołę i żyjesz dalej. Najgorzej kiedy zauważasz toksyczne cechy u rodziców lub swojego partnera. Wszystko co złe wydawało się normalne, bo przecież nie zawsze jest różowo. Okazuje się jednak, że właśnie to nie było normalne.

Jeszcze gorzej kiedy zaczynasz zauważać toksyczne cechy w sobie, ale dzięki trzezwej świadomości możesz teraz przed wypowiedzeniem niektórych słów ugryźć się w język i sformułować swoją wypowiedź w inny sposób, żeby nie zranić drugiej osoby.

Czasami się zastanawiam jak niektórzy są w stanie żyć tyle lat kompletnie nie pracując nad sobą.

#przemyslenia
b.....r - Kiedy dorastając zacząłem interesować się #psychologia mój świat się wywróc...

źródło: comment_1634656843EXn7PKHkWmMMsPLIxUQGJH.jpg

Pobierz
  • 35
@rogaty_weles: nigdzie tego nie napisałem. Z tymi nauczycielami tak się potoczyło, że akurat mężczyźni się nie rzucali u mnie. Wiem, ze sa ludzie którzy mieli zupełnie na odwrót. Studia mam już za sobą

@drive47: śmieszna sytuacja. przez jedną osobę zaliczyłem spory zjazd psychiczny. Ktoś mi powiedział, że ta osoba jest toksyczna. W wolnych chwilach zacząłem o tym czytać i przeskakiwać z tematu do tematu. Bardzo mi się spodobał ten kierunek,
@benzdealer: Kiedy po latach uświadamiasz sobie, że to nie z tobą był problem, a właśnie z tym zdziwaczałym systemem hodowli dzieci (w Polsce ogólnie dzieci się nie wychowuje, ale hoduje) i niestety dorastając musisz naprawić to, co zepsuli. Jest jakieś śmieszne przekonanie, że życie jest lepsze będąc dzieckiem, co uważam za bzdurę, bo będąc dorosłym wreszcie możesz odciąć się od nakazów i zakazów wątpliwych autorytetów typu nauczyciel. Również nie rozumiem, jak
@benzdealer: mi się wydaje że to nie jest wina płci tylko facetów jest dużo mniej i jak chłop chce uczyć to chce, kobiet jest dużo więcej i część z nich po prostu wylądowała w tej robocie z braku laku. Powiem Ci ze np na polibudzie jak mieliśmy kilka dziewczyn to jaraly się tym, byky pilne i ogarniały, połowa chłopów natomiast do odstrzału totalnie. To nie jest kwestia płci, po prostu w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czasami się zastanawiam jak niektórzy są w stanie żyć tyle lat kompletnie nie pracując nad sobą.

@benzdealer:

Niedalej jak w zeszłym tygodniu miałem pod memem dyskusję z typem, który uważał, że psychologia to pseudonauka, a depresję leczy się sportem i dietą.

Toksykom nie przeszkadza, że są tosyczni, bo to inni cierpią.
A mężczyźni w Polsce nie dość, że postrzegają pewne toksyczne zachowania jako siłę charakteru, to jeszcze terapię uważają za słabość.
@benzdealer: Gówno prawda. Pamiętam gościa od historii i wos-u z gimnazjum. Na każdej lekcji brał kogoś do tablicy do odpowiedzi z poprzedniego tematu, katował go 10 minut, pytał o najdrobniejsze szczegóły, każdą datę, każde nazwisko, każdą miejscowość, a jak czegoś nie wiedziałeś to wzdychał, wiercił się na krześle, walił facepalmy, a na końcu wygłaszał jakąś przemowę, że to była totalna porażka, z takim podejściem do nauki to się Pan/Pani do żadnego
@benzdealer @benzdealer oj zgadzam się w 100% bo mam dokładnie takie same przemyślenia. Nic tak nie zmienia perspektywy i sposobu postrzegania wszystkiego jak wiedza. Ludzie potrafią się śmiać z cudzych problemów a sami nie dostrzegają w jakim szambie się znajdują bo to po prostu nie dostrzegają.

Odnośnie nauczycieli. W liceum mieliśmy w klasie dziewczynę, którą w ogóle nie odzywała się. Ledwo była w stanie wypowiedzieć "jestem". Jak była wzywają do odpowiedzi to
@benzdealer: Mnie również to rozkładanie życia społecznego na czynniki pierwsze doprowadzało do ogromnego stresu i wielu nieprzespanych nocy, bo ciągle było poczucie niedopasowania do innych. Dzisiaj już wiem, że kompletnie nie muszę się martwić 'normikami' i ich spojrzeniem na świat, bo to są ich, a nie moje potrzeby. Jednocześnie w końcu udało mi się wyzbyć oceniania innych względem własnych wartości, zachowując tylko pryzmat etyczny i szacunek po prostu jako człowieka. O
jeśli wydaje ci się, że problem dotyczy płci to czeka ciebie rozczarowanie na studiach. Szczególnie jeśli pójdziesz na techniczne.


@rogaty_weles: no nie wiem. Kobiet prowadzących znacznie mniej, a i tak większa szansa, że będą jebnięte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@benzdealer: Myślisz że czytam wszystkie komentarze zanim skomentuję jakiegoś mema, którego zobaczę w internecie? Odnoszę się bezpośrednio do obrazka. Jest krzywdzący, wypacza rzeczywistość i tworzy #!$%@?, bezsensowne podziały. To jest najgłupsza seria memów na jakie trafiłem kiedykolwiek. Chłopaki fajne, dziewczyny gupie. Dajecie pożywkę feministkom.
@benzdealer nauczyciele są sfrustrowani bo są niespełnieni a że większość nauczycieli to kobiety to większą szansa spotkać taka wariatkę . Pamiętam jak w podstawówce zrobilem 2 strony zadań z matematyki a cała klasa z praktykantką robiła dopiero drugie zadanie na pierwszej stronie . Ja se siedzę i się nudzą a ta podchodzi do mnie i się pruje że nie to robię z klasą i że nie powinienem robić tych zadań , ja