Wpis z mikrobloga

@waldinio: napisałem, że kojarzy ... spaliny idą na zewnątrz - to chyba jest newralgiczne? jedna nieszczelność i ... jak napisałem, tylko kojarzy, nie mówię, że się znam i odradzam czy coś.
@forfiterex: Jeżeli wychodzi tylko porównywalnie albo niewiele taniej to szkoda zachodu, bo sam piec i instalacja kosztują, utrzymanie kosztuje. Co prawda inne miasto (Rzeszów) i trochę już lat temu, ale jak przeniosłem się z mieszkania z ogrzewaniem miejskim na ogrzewanie gazowe z własnego pieca to rachunki w zimę urosły sporo.
@forfiterex: jest jeszcze aspekt taki, ze piec trochę hałasuje - nowoczesne sa dosyc ciche, jednak i takie moze byc slychac, keidy sie zalaczaja. jesli masz oddzielne pomieszczenie, albo znajduje sie w lazience, to nie powinienes tego odczuc. Ogolnie nowoczesne piece gazowe sa bardzo spoko, sa praktycznie bezobslugowe. Czy jest to lepsze/gorsze od miejskiego ogrzewania ciezko powiedziec. Teoretycznie jest troche taniej z piecem, ale za to masz dodatkowy sprzet w domu ktory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@forfiterex: mpec jest bardzo drogi. To że teraz jest tańszy to nic nie znaczy. Na mpec nie masz żadnego wpływu kiedy grzeją i jak mocno. Mpec wykorzystuje odbiorców jako zrzut ciepła. Jeżeli Cię nie stać na własny węzeł i musisz najmować od nich to wychodzi jeszcze gorzej jak chodzi o kasę i regulacyjność.
A jak mpec jeszcze bardziej się umocni jako monopolista to wtedy dopiero ludzi dociśnie (a już to robi).