Wpis z mikrobloga

@vesper_: No wlasnie mam to samo zdanie. Można było zrobić skróty i wrzucić na touchbara, suwaczkiem zmienic glosnosc lub jasnosc ekranu itp. Poza tym ladniej wyglada z touchbarem a tak bez to tak jakoś goło…
  • Odpowiedz
@taukuZielonka: to jakis innych uzytkownikow Apple spotykamy chyba xdd, mieszkalem zarowno w Anglii (szkola) jak i Holandii (praca) i kazdy w dupie mial jaki komputer uzywasz, wazne zeby praca byla dobrze wykonana

Edit.
Swoja droga, nie nazwalbym tych ludzi “#!$%@?”
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Nie powiedzieli, że to jest innowacja. Powiedzieli, że użytkownicy wolą przyciski to zrobili przyciski. Przecież to jest normalne w każdej firmie nastawionej na zysk. Robią tak, żeby ludzie kupowali, co w tym złego. Nie chcesz kupować to nie kupuj, jest wolny rynek.

Zresztą tak działa każda firma. Miałem kiedyś laptopa HP z portem usb-c, potem zrobili innowację, że można przez niego ładować. Mimo to dodawali zwykłą ładowarkę do laptopa. :)
  • Odpowiedz
@Vantrilio: Ale to mowisz o podejsciu pracodawcy, a nie uzytkownika ¯\_(ツ)_/¯ Z jakiegos powodu jednak, ogromna wiekszosc lasek biega z iPhonami i nie wyobraza sobie posiadania andka. I teraz mozesz wyskoczyc z tymi mitami, ze 'Apple jest intuicyjny', 'Apple to jest jakosc', 'Apple jest bezpieczniejszy', 'Apple jest mniej awaryjne' ale to przeciez mozna obalic w 30s, wiec jedynym powodem wg. mniej jest moda. Dla mnie komputer jest jak mlotek - jesli
  • Odpowiedz
@Vantrilio: ja mam mase znajomych ktorzy sa ewangelistami Apple, zaden poza jakimis haslami z materialow marketingowych Apple, nie potrafil mi wytlumaczyc w jakim aspekcie Apple jest lepsze.

Co do nazywania ludzi #!$%@?, bez urazy byczq, ale sam sie chwalisz ze kolekcjonujesz pudelka(czyli smieci) po urzadzeniach Apple. Co wiecej, na podstawie obrazka, mozna twierdzic, ze to jest dosc widoczny punkt w Twoim mieszkaniu (bo jakby to jakas piwnica byla, to jeszcze mozesz
  • Odpowiedz
@Vantrilio:

Nie widzialem tego wczesniej

W kazdym razie, od kiedy w wieku 14 lat w szkole zaczalem uzywac imaca to nie przestalem do teraz (26lat)


To mozesz sobie poczytac : Sunk Cost

A sunk cost fallacy is when someone continues doing something because of the effort they already put in it, regardless of whether the additional costs outweigh the potential benefits. "Sunk cost" is an economic term for any past expenses
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: akurat Apple od kiedy wprowadziło M1, a teraz wprowadziło M1pro i M1max to wymiata konkurencję XDDDDD Sam sobie raczej nie kupię, ale jeżeli chodzi np. o obróbkę grafiki czy video to Apple totalnie nie ma konkurencji. Jedynie Dell XPS coś-tam próbował, ale od kiedy Apple jest na M1 to mogą się schować.

Z resztą to jedyny laptop z w miarę dobrymi kolorami, jeżeli pracujesz profesjonalnie z obrazem to nie masz
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych:
Pfff kupowanie laptoków jest dla biedaków, ja mam wyjebongo na te wojenki i po prostu dostaję sobie z pracy sprzęt i tyle xD A sam mam jakiegoś starego lapka sprzed 6 lat, bo nawet nie chce mi się kupować nowego
  • Odpowiedz
Konkurencja jest tak bardzo w dupie, że fotograficy wolą kupować Macbook Air z M1 za €1500-1700 z 13" niż "potwora" od Lenovo z mobilnym RTXem, i7 i 15" XD


@geuze: matko co to za brednie.
  • Odpowiedz
@tylkolurko: żadne brednie XD Wejdź na grupy fotograficzne - jeżeli potrzebują komputera do mobilnej pracy, ludzie wolą Air niż gejmingowe laptopy. Profesjonaliści, półprofesjonalności - wielu z nich na swojej pracy zarabia czy ci się to podoba czy nie, a na takim Air możesz bez kabla obrabiać zdjęcia całymi godzinami i jeszcze masz jakiekolwiek pojęcie, jak to może później w druku wyglądać.
  • Odpowiedz
jeżeli chodzi np. o obróbkę grafiki czy video to Apple totalnie nie ma konkurencji


@geuze: przecież M1 się absolutnie nie nadaje do poważniejszej obróbki video. XD Fakt, w kategorii "lekkie energoszczędne laptopy do 13" " nie ma sobie równych, ale tylko tyle. Nie ma podjazdu do mocnej desktopowej konfiguracji.

Z resztą to jedyny laptop z w miarę dobrymi kolorami, jeżeli pracujesz profesjonalnie z obrazem to nie ma szans.


@geuze: tu
  • Odpowiedz