Wpis z mikrobloga

SARNIE ŻNIWO (2006)
Natknąłem się na to "arcydzieło" na Amazonie. Oglądałem drugi raz w życiu.

Kino niebanalne z motywem sarny niczym sowy z Twin Peaks. W tym filmie z pewnością sarny nie są tym czym się wydają... Produkcja Walaszka czerpie garściami z kinematografii światowej np. Władcy Pierś... znaczy Sygnetów czy tam Statuetek. Tutaj jednak historia nie ma happy endu : ( Dość mocnym filarem filmu jest parodiowanie filmów o superbohaterach (Tytanowy Janusz/Molibdenowy itd.) oraz amerykańskich filmów akcji - w przypadku polskiej produkcji mamy do czynienia z bardzo realistyczną przeciwwagą do naszpikowanego CGI kina amerykańskiego.

Film ma też elementy wizjonerskie. Produkcja gazowanej wódki przez Pana Błażeja - to jak się okazuje, pomysł wyprzedzający niemal dekadę! Wg moich analiz pierwsza normalnie dostępna w Polsce wódka gazowana to Stock Sparkling wprowadzona na rynek ok. 2014 r. (choć już na Litwie niejaka Alita wprowadziła taki produkt w 2009 r.).
Sukces produkcji zresztą potwierdza sam fakt, że o niej piszę w 2021 r., co przy wielkości budżetu tego filmu jest nie lada wyczynem ; )

Mnie osobiście trapi zagadka tajemniczej postaci z mołdawskich rozdroży - postać odziana w czerń... znaczy w taśmę... rzuca się na Pana Błażeja. Walkę przerywa Sarna wyraźnie ratując z opresji potentata wódki gazowanej. Dwa pytania nasuwają się zatem:
1) czym była zamaskowana postać podpisana jako "Krzysztof z bagien"?
2) Dlaczego Sarna pomogła Błażejowi?

Epizod w Mołdawii jest wg mnie jedną z największych zagadek polskiej kinematografii...

#filmy #kino #filmnawieczor #walaszek #sarniezniwo
Pobierz maggotbrain15 - SARNIE ŻNIWO (2006)
Natknąłem się na to "arcydzieło" na Amazonie. Og...
źródło: comment_1634562639c39NhoAWBwfysGkgRxMb6v.jpg