Wpis z mikrobloga

Pozwoliłem sobie Was zebrać w jednym miejscu bo chciałbym zaczerpnąć informacji odnośnie GP Węgier na które chciałbym wybrać się w przyszłym roku:
Przede wszystkim kwestia biletów czyli kiedy kupiliście i gdzie? :) Opinie i strony są różne, a nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu bo mimo wszystko spore pieniądze wchodzą w grę. Wchodząc na stronę hungaroring.hu (która wygląda na oficjalną stronę toru) zostaję przekierowany na gpticketshop.hu, ale jest też zupełnie inna strona z dopiskiem .com i człowiek trochę głupieje w tym wszystkim. Gdyby cena była jednakowa to kupiłbym z oficjalnej strony F1, ale tam bilety nie są jeszcze dostępne, mimo że wydaje mi się że z początkiem weekendu były (¯_(ツ)_/¯) i tutaj nasuwa się następne pytanie. Dlaczego na "zewnętrznych" stronach bilety są już w sprzedaży a oficjalnie jeszcze nie? W tych czasach nie wysyłają już tych fajnych plastikowych plakietek w formie biletu na smyczy tylko jedynie do wydrukowania we własnym zakresie lub e-bilet?
Będę wyjeżdżał z okolic Krakowa więc samochód będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem (+- 5,5h drogi), ale rozumiem że w jakieś winiety itd muszę się zaopatrzyć?
W kwestii Covida było coś sprawdzane na miejscu lub na granicy?
Widze że jeśli chodzi o nocleg to nic wewnątrz toru nie wchodzi w grę tylko zwyczajnie szukać czegoś na booking i tyle? Wiadomo że standardy są różne, ale na jaki koszt powinienem się przygotować w sezonie?
Jesli chodzi o trybunę to początkowo za cel obrałem Gold 1 lub 3. Nigdy nie byłem na żadnym wyścigu i pomyślałem sobie że takie miejsce na prostej startowej byłoby całkiem fajne, chociaż czytając tag różnie Mirki piszą. Kumple z pracy byli dwa lata temu właśnie na tym GP + Trybunie Gold i chwalili sobie, ale wspominali coś na miejscu na jakiejś "polanie" czy innym pagórku z drzewami po drugiej stronie toru gdzie widok też był fajny a można było bardziej "odpocząć" i wychillować przy piwku. Jesteście w stanie coś polecić? Cena raczej nie gra roli bo zabieram też tatę na urodziny i będzie to nasz debiut z formułą na żywo.
Myślę że na ten moment to wszystko, najbardziej zależy mi na informacji odnośnie biletów, ale za każdą jedną nawet najmniejszą sugestię będę mega wdzięczny :)) #f1 #hungaroring
@zaxcer @Carbonara-Lover @Pirooz @SpalaczBenzyny @moxie @kusprzyk @kostertoster @bagi1 @mazaq1
  • 19
  • Odpowiedz
@XNiemcu Mirku, teraz nie bardzo mam jak Ci porządnie opisać cały wyjazd i przygotowania, a chciałbym udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Przypomnij mi się proszę jutro koło 11, to napisze Ci całą litanie ;)
  • Odpowiedz
@XNiemcu:
1. gpticketshop.com, kupowałem jakoś w kwietniu chyba, trybuna Bronze 2
2. jeśli będziesz cisnął autostradami to tak, #wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale można też jechać drogami bocznymi tylko pewnie znacznie dłużej. Niemniej myślę, że autostrady się opłacają, jest chyba 5-7 dniowa winieta i na CZ i na SK i na HU więc luz. Dodatkowo SK i HU mają winiety elektroniczne -
Pirooz - @XNiemcu: 
1. gpticketshop.com, kupowałem jakoś w kwietniu chyba, trybuna B...

źródło: comment_1634467678RKV7oivW2lwUnvrPBNyHSd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@XNiemcu z winietami to jest tak że na jeden kraj kosztuje kolo 10e. Sprawdź sobie w Google trasę najszybszą przez autostrady i porównaj z opcją unikaj oplat. Będziesz widział ile oszczędzisz czasu i ile za to zapłacisz. Ja wolałem jednak jechać za friko. A jechałem w zasadzie przez Kraków także Ta sama trasa.
  • Odpowiedz
@XNiemcu:
Poprzednicy już się rozpisali, ale uzupełnię o swoje przemyślenia.
Opaskę MUSISZ założyć na miejscu wydawania. Jeżeli tego nie zrobisz to ktoś Cie przechwyci i sami Ci założą - wtedy robią to mega ciasno. Jeżeli jedziesz na cały weekend to musisz ją mieć od pt do nd, dlatego najlepiej zrobić to samemu luźno, tak aby dało sie ściągnąć ^^. Zerwana opaska = brak wejścia i trzeba znów jechać do punktu po nową (starą oddajesz). Jeżeli jedziesz niezaszczepiony to musisz mieć mega świeży test PCR. Ludzie przy mnie dowiadywali się, że na kwalifikacje wejdą, ale na wyścig już nie bo im test wygaśnie XD

O ile nie chcesz wracać do domu prosto po zakończeniu wyścigu to szukaj najlepiej czegoś blisko metra. Dojazd był dość spoko: metro (bilet metro, jazda do stacji Ors Vezer Tere)-> przechodzisz pod skrzyżowaniem na skos do kolejki (potrzebny bilet metro + dopłata) -> podstawiony bus free pod bramę. Oczywiście zaraz po wyścigu jest sajgon z wyjazdem niezależnie od środka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzieju41: Wołam jakbyś nie zauważył ( ͡° ͜ʖ ͡°) @SpalaczBenzyny: @Pirooz: @moxie: A jak płaciliście za bilet? Ceny wszędzie podane są w euro więc jakiś Revolut wchodzi w grę? Bo rozumiem że za całość płacę z góry? A w kwestii opasek to jakoś później dostanę informacje gdzie mam się udać, czy to są po prostu ogólnodostępne miejsca na Węgrzech? Nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kusprzyk: Winiety to jest coś na zasadzie bramki u Nas na autostradzie, tylko płaci się w formie naklejki lub elektronicznie? Więc jeśli nie chcę korzystać z autostrad żeby ominąć opłatę to mogę spokojnie jechać bocznymi i nie jest to na zasadzie: jazda gdziekolwiek po naszej zachodnio-południowej stronie = kupno winiet? Trasa w której omijam opłaty wychodzi mi trochę ponad pół godziny drogi więcej więc wcale nie jest źle ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@XNiemcu: No tak, płacisz za bilet od razu. Ja płaciłem kartą płatniczą PLN i mi przeliczyło po aktualnym kursie ale jak masz jakiegoś Revoluta to wiadomo że lepiej.
  • Odpowiedz
@XNiemcu: nope, sklep czasem trzeba było pogonić żeby odpowiedzieli na maila. Ale ogólnie obsługa przez cały okres lockdownu (kupowałem rok wcześniej, potem wyścigi odwołane i dopiero w 2021 pojechałem) czyli transfer z roku na rok, decyzja czy chcę kasę czy bilety była bezproblemowa. Ubezpieczenie jest od nie-odbycia się eventu czy jakichś innych sytuacji?
  • Odpowiedz