Wpis z mikrobloga

@maciss staralbym się nie dopuścić w ogóle do takiej sytuacji sprawdzając czy dzieci faktycznie chcą pieska. Oczywiście życie nie jest zero jedynkowe i są różne sytuacje które nie są możliwe do przewidzenia. Jednak tutaj widać A być może tylko ja tak odczuwam, że nie ma tutaj w tym ogłoszeniu poczucia winy za błąd który się popełnilo czyli nieprzemyslana lekkoduszna decyzja o adopcji zwierzaka.
@jebluschytrus: ale rodzic chyba zna swoje dziecko na tyle by przed kupnem psa ocenić czy dzieciak bedzie wychodzić na spacer czy nie. Jak nie, a wg niego liczy sie tylko spełnienie zachcianki swojego rozwydrzonego bachora to niech sam wychodzi z psem. Po to sie jest dorosłym, zeby albo dziecku nie pozwolić, albo ponieść konsekwencje zgody.
@lubiegrzeski: bawi mnie to, że sądzisz, że większość dorosłych ludzi którzy mają dziecko jest dojrzała emocjonalnie. większość z nich nie powinna mieć złotej rybki a co dopiero psa/dziecko. problemem jest egoistyczne podejście natalistów którzy robią sobie dziecko, bo tak
@Jankino: ja kiedyś byłem świadkiem jak szczeniak trafił na łańcuch bo rozkopywał ogródek,mówię typowi żeby go oddał a on że nie bo trochę w tego psa włożył kasy i woli żeby podwórko pilnował,nie zgłosiłem tego nigdzie bo typek to mój przyjaciel ale serce bolesne do dziś dnia,czasem lepiej oddać niż skazywać na życie ze złym panem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blackmilk: czemu co najgorsze odda do schroniska? Uwazasz, że schronisko jest gorsze od przywiązania do drzewa?? Nie wiem jakie schroniska musiałeś w życiu widzieć w takim razie...
@lubiegrzeski: uważam, że jak ktoś ma zaniedbywać psa tylko dla zasady bycia ukaranym to lepiej, żeby go oddał. nie popieram oddawania psa, ale oddanie go za darmo w cudze ręce to najbardziej humanitarna rzecz jaką można zrobić. nie skazuj biednego psa na ludzką głupotę, on nic nie zawinił.

gadasz coś o ludzkiej głupocie a sama napisałaś o kupowaniu psa z hodowli