Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 112
@mxhugo: nie wiem co w tym wspaniałego, biorąc pod uwagę prędkość napędów i mojego neta, to szybciej sobie gierkę ściągnę niż mi z płyty zainstaluje XD
  • Odpowiedz
@Lookazz: Wspaniałe jest to że możesz sobie przypomnieć jak to kiedyś było. Możesz sobie przykładowo w W1 nawet w dżungli pograć bo nie wymaga internetu. Wkładasz płytkę i jazda. Jasne że teraz jest wygodniej, ale co stare to niezawodne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@mxhugo: no nie wiem, ja nie wspominam tego jakoś szczególnie miło. Zwłaszcza uszkodzonych płyt.. O dyskietkach 3,5 i kasetach to już lepiej nie wspominać, fajnie było ale dobrze ze się skończyło ;)
  • Odpowiedz
@mxhugo: Jasneee, stare i niezawodna. Nie wiem czy masz świadomość, ale płyty CD/DVD mają określoną żywotność. Szacuje się ją na około 10 lat, jeśli płyta jest prawidłowo przechowywana to przeżyje jeszcze dłużej.
  • Odpowiedz
@mxhugo tragiczne czasy, wystarczyło uszkodzić nośnik lub s--------ł się napęd i uszkodził nośnik, lub napęd ci jebnął i nie mogłeś odtworzyć nośnika...

Patologia k---a. Wolę mieć gry dodane na steam i choćby skały srały to zawsze tam będą na mnie czekać, na ciepłych serwerach steama.
  • Odpowiedz
tragiczne czasy, wystarczyło uszkodzić nośnik lub s--------ł się napęd i uszkodził nośnik, lub napęd ci jebnął i nie mogłeś odtworzyć nośnika...


@GajuPrzegryw: Jup. Zaletą nośnika był fakt, że masz w łapie nośnik - możesz go sprzedać, oddać, pożyczyć.

Wadą nośnika był fakt, że masz w łapie nośnik - wystarczy że ci z tej łapy wypadnie i nagle "twoja własność" jest bezużyteczna, bo napędowi ciężko będzie odczytać dane z pękniętej płyty,
  • Odpowiedz
@mxhugo: nie tęsknię, przez długi czas miałem bardzo słaby napęd który nie czytał płyt jeżeli były choć trochę porysowane. Do tego głośna praca i wcale nie taka duża prędkość odczytu. To było fajne w 2000 roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Możesz sobie przykładowo w W1 nawet w dżungli pograć bo nie wymaga internetu. Wkładasz płytkę i jazda.

@mxhugo: ile razy grałeś w Wiedźmina w dżungli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyny plus fizycznych wydań to dla mnie to, że jestem zbieraczem i lubię je mieć na półce ( ͡° ͜ʖ ͡°) ta instalacja z płyty też ma swój klimat, ale to tylko dlatego,
  • Odpowiedz
@L3gion: Ej ale ja nic nie pisałem o dyskietkach.¯\_(ツ)_/¯
Poza tym nie wiem co panowie robili z tymi płytami, że im nie działały. Chyba n----------i nimi o ścianę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
We wpisie głównie chodziło mi o to że ten sposób jest niezależny od internetu , serwerów , DRMU
  • Odpowiedz
Poza tym nie wiem co panowie robili z tymi płytami, że im nie działały. Chyba n----------i nimi o ścianę.


@mxhugo: Wypalane własnoręcznie płyty nie mają szczególnie długiej żywotności. Po kilku, kilkunastu latach zaczynają się rozwarstwiać i nadają się do śmieci. Tłoczone mają lepszą wytrzymałość, ale nadal nie są wytrzymałe i prędzej czy później też będą miały swoje problemy.

We wpisie głównie chodziło mi o to że ten sposób jest niezależny
  • Odpowiedz