Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, jest szansa że ubezpieczyciel pokryje mi wymianę szyby w aucie na oryginalną? Mam w AC zaznaczoną opcję, że wymiana na części oryginalne, jednak mam wątpliwości. Zależy pewnie na ile rzeczoznawca wyceni szkodę. W ASO powiedzieli, że nowa szyba z wszystkimi duperelami i robotą wyjdzie ok. 4k.
#motoryzacja #auto #ubezpieczenia #przegryw
  • 13
@Yrek90: Ja mialem u mnie tak:
1. Rozwalil szybe kamien
2. Dzwonie do AC
3. Prosze wybrac aso do ktorego Pan pojedzie oto lista
4. Jade na ogledziny
5. Czekam na dostarczenie szyby
6. Oddaje auto na wymiane, biore auto zastepcze
7. Wymieniaja odbieram auto nara
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyCzlowiekPies: wysłali mi warunki odszkodowania i jest tam taki fajny zapis: Maksymalna kwota, którą możesz otrzymać z ubezpieczenia, to suma ubezpieczenia.
Czyli mogę zapomnieć o wymianie w ASO chociaż mam oryginalne części ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyCzlowiekPies: Po prostu mam zapis o tych oryginalnych częściach, dlatego. No i myślę, że w ASO zrobiliby to porządnie. Jutro wypełnię ten ich formularz i zobaczę co mądrego wymyślą.
@Yrek90: Pewnie możesz wymienić, bo chyba chodzi o wartość ubezpieczania, a nie o składkę, a chyba jest ubezpieczony na więcej niż wymiana szyby, tylko pamiętaj, że zazwyczaj ta szkoda pomniejszy wartość ubezpieczenia, no chyba, że masz na bogato AC :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyCzlowiekPies: sama szyba kosztuje ok. 1,5k. @lewwy: też tak potem pomyślałem bo nie chce mi się wierzyć że max zwrot to 2,5k. Auto jest wycenione na 46 więc to by była gruba przesada. A co do AC to wiem tyle że w przyszłym roku wzrośnie mi składka przez tą szkodę jakbym był winny temu, że kamień mi rozbił szybę ¯_(ツ)_/¯