Wpis z mikrobloga

TL;DR: Wywalili mnie dzisiaj z kanału dla prawdziwych płaskoziemców na Discordzie za "kwestionowanie tego, co jest ukrywane i jaki jest naprawdę świat" i "zadawanie pytań". XD #truestory

Zacznijmy od początku: Jakiś tydzień temu napisałam w komentarzu pod jakimś filmem dotyczącym #koronawirus, że zabieram się za tłumaczenie napisów w czynie społecznym. Podałam maila dla osób, które chciałyby mi zasugerować coś ciekawego do przetłumaczenia. Wczoraj dostałam w związku z tym maila od kogoś, kto napisał, że miałby dla mnie sporo materiałów i zaprosił mnie do swojej "grupy świadomych" na Discord. Żadnych jego danych ani adresu kanału niestety Wam nie podam - w ogóle nie było moim celem żadne wyśmiewanie tej grupy i dołączyłam do niej pełna dobrej woli. Zaczęłam przeglądać parę kanałów i na pierwszym widziałam na przykład jakieś porady odnośnie tego, jak rozmawiać z ludźmi, którzy mają dysonans poznawczy - pomyślałam, że to obecnie całkiem przydatne, i to właściwie niezależnie od wyznawanych poglądów. Drugi kanał był do przywitania się i nawet prawie się tam odezwałam, ale stwierdziłam, że może najpierw sprawdzę, co tu jeszcze mają ciekawego. I wtedy moim oczom ukazał się kanał pt. #plaskaziemia .

Podchodzę do wielu rzeczy bardzo otwarcie i zawsze uważam, że należy się zapoznać z argumentami obydwu stron. Ale z tego właśnie powodu już dawno temu zapoznałam się z argumentacją zwolenników teorii płaskiej Ziemi i odkryłam dość szybko, że ich argumenty można z łatwością obalić. Po przejrzeniu treści zamieszczonych na tym kanale postanowiłam napisać do gospodarza tego kanału, że jednak trochę zdziwiła mnie obecność w tym miejscu tego konkretnego wątku. I chciałam zwrócić jego uwagę na to, że osoby sprzeciwiające się segregacji sanitarnej i przymusowi szczepień wyzywa się obecnie od "szurów, debili i płaskoziemców" właśnie dlatego, że teorię płaskiej Ziemi jest dość łatwo obalić. Generalnie wyraziłam zaniepokojenie, że gospodarz kanału został zmanipulowany, co zdarza się przecież nam wszystkim - no i tak zaczęliśmy dyskusję, która miała w skrócie mniej-więcej następujący przebieg:

- Podaj, proszę, jakiś niepodważalny dowód na to, że Ziemia jest płaska, żebyśmy mogli się odnieść do czegoś konkretnego.
- Za Antarktydą są nieznane lądy tylko dla elit i tylko XXX (nie zapamiętałam nazwiska, chyba na B, niestety nie zrobiłam zrzutu ekranu) w ogóle kiedyś dotarł za Antarktydę.
- Dlaczego nie możemy tych lądów zbadać, dlaczego nikt o nich nie wie?
- Nie wystarczyłoby paliwa.
- Czyli w takim razie elity też nie mogą się tam dostać z tego powodu?
- Nie, bo elity mają swoją technologię.
- Na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski?
- Aha! Pewnie nie wiesz, że politycy robią sobie wycieczki na Antarktydę.
- Wiem, i owszem, jest to co najmniej podejrzane, ale skąd wniosek, że nie świadczy to o czymś innym, takim jak choćby kontakty z kosmitami, podziemne tunele czy eksperymenty wojskowe i klimatyczne? Skąd pewność, że ma to akurat związek z płaską Ziemią? Wybierasz sobie to, co Ci pasuje.
- Ja ten temat po prostu badam od kilku lat, a Ty najwyraźniej nie jesteś w stanie tego ogarnąć.
- Aha, no to fajnie, w takim razie się żegnamy i powodzenia.

No i właściwie tyle, zamknęłam zakładkę z Discordem i pewnie zapomniałabym po prostu o całej sprawie, ale okazuje się, że zostałam jednak oficjalnie "wyrzucona z serwera". XD Za zadawanie pytań, proste. Treść maila zamieszczam w takim razie poniżej, bo tak, jak pisałam, uważam, że argumenty każdej ze stron powinny zostać wysłuchane, a skoro najwyraźniej jedna ze stron przyjmuje do swojego grona wyłącznie ludzi już w pełni świadomych, to ma też mocno utrudnione zadanie i należy jej trochę pomóc. Decyzję o tym, która strona ma rację, zostawiam Wam.

Aha! Będę tutaj odsyłać każdego, kto mi kiedykolwiek zarzuci, że jestem płaskoziemcą, bo śmiem się sprzeciwiać dyktaturze i propagandzie. Otóż nie tym razem - zostałam oficjalnie wywalona z kanału dla płaskoziemców od razu na wstępie, ponieważ śmiałam kwestionować powszechnie tam przyjętą narrację, więc Wasz argument jest inwalidą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
uczalka - TL;DR: Wywalili mnie dzisiaj z kanału dla prawdziwych płaskoziemców na Disc...

źródło: comment_1634068540TWGbxrENxGWwM6guzF0Bxi.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@uczalka: Koleś się tłumaczy obserwacjami teleskopowymi, choć widać wyraźnie, że jedyne co mógł mieć w ręku jakieś gówno z biedronki za 100 zł, a i nawet w to wątpię. Chyba nie dałby wiary jakby spojrzał przez mój ośmiocalowy teleskop. Do wykazania, że tarcza Słońca nie zmienia swoich rozmiarów przez cały dzień wystarczy nawet zwykła szybka spawalnicza. Satelity na nocnym niebie są widoczne w ogromnych ilościach, a ich wysokość bez większych problemów
  • Odpowiedz
@uczalka: hej, jak się zapisać do takiej grupy, nic tak dobrze nie usypia niż kolejny filmik o płaskiej ziemi. Śmieszy mnie to tylko. Yt już się powtarza, a lubię nowe pomysły.
  • Odpowiedz