Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od pewnego czasu chciałem zainwestować, jednak coraz wiecej wpisów o kryzysie. Druga strona to wyśmiewa. Jakie sa przesłanki za a jakie przeciw? Oprócz typowych heheszkow
#inwestycje #gielda #gpw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616584b9820612000adc615d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 19
@picasssss1: Miras, proste jak #!$%@?. Za jest to że pomnożysz kasę a przeciw że stracisz. Dlatego optymalnie jest wchodzić na giełdę i mnożyć oszczędności tylko z takim kapitałem, którego akceptujesz stratę. Jeśli jesteś gotowy na nawiększy rollercoaster emocjonalny w swoim życiu to zapraszamy na tag. Tylko uważaj bo to zajebiście uzależnia i nigdy nie będziesz już tym samym człowiekiem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Im więcej osób wyśmiewa tym większe prawdopodobieństwo zbliżania się recesji. Ekonomia od lat ma swoje cykle i wszystko ale to wszystko kiedyś się kończy. Hossę mieliśmy przez ostatnie kilka, kilkanaście lat. Teraz czas na awaryjne hamowanie a im bardziej oszukujemy się że tak nie będzie i robić "dobre wrażenie" jak nasz rząd tym większe będą skutki. Ludzie którzy szydza nie wiedzą nic o ekonomii, to dzieci które nie przepracowały roku.
@AnonimoweMirkoWyznania: zdrowo już na giełdzie dawno nie jest, ale narazie nikt nie chce powiedzieć sprawdzam. Nie ładuj się w spółki po 200-400% wzrostach i będzie dobrze. Chcesz inwestować, a nie spekulować to skupuj akcje spółek strategicznych, surowcowych. Poczytaj o branży wodorowej i o etf na wodę.
surowcowych


@arkadi2020: a surowce nie są teraz na górce przypadkiem? Dla mnie zbyt ryzykowne. Zainwestuj w spółki dywidendowe, np z branży IT - Asseco lub jakieś zagraniczne, np. Coca-Cola. Ważne żeby spółka była stabilna i regularnie wypłacała do tej pory dywidendę.
@teusz88: są, ale nie wszystkie spółki się odpaliły. Podwyżki cen prądu, gazu dla klientów indywidualnych już się zaczynają. Spółki te podwyżki odnotują w przyszłych raportach. PGE inwestuje w OZE ostatnio na topie, ma dostać kilkadziesiąt mld na inwestycje z programu odbudowy, farmy wiatrowe na morzu, do 2050 chcą byc zero emisyjni. PGNiG nowe koncesje, Baltic pipe. Za kilka lat można będzie żałować że się nie wsiadało przy obecnych cenach. Tam się
@arkadi2020:

PGNiG


@arkadi2020: sam mam PGNiG i inną spółkę, która robi w branzy gazowej. OZE jest na topie (i sam mam ETFa), ale zarówno surowce, jak i OZE to w tej chwili dla mnie jest ryzykowna inwestycja. Na krótką metę (kilka tygodni, miesięcy) można wejść w surowce, ale ciężko to nazwać inwestycją.

IT czy biotechnologia dla mnie jest przehypeowana

IT nigdy nie będzie przehypeowane. Widać to było doskonale w czasie
@AnonimoweMirkoWyznania: Wyśmiewają osoby, które nie patrzą na to co mówią inni, tylko samodzielnie podjęli ryzyko zainwestowania swoich oszczędności z pełną świadomością ryzyka ich utraty. Tak, te osoby są załadowane i dzisiaj odcinają kupony swoich decyzji. Jeśli nie czujesz się na siłach z bardzo dużym prawdopodobieństwem utraty kapitału bądź wepchnięcia się w korektę i spadku na walorach rzędu 20-30% to nie bierz się za giełdę bo siądzie ci psycha. Aktualnie to nawet
Jakie sa przesłanki za a jakie przeciw? Oprócz typowych heheszkow


@AnonimoweMirkoWyznania: Najbardziej realny scenariusz kryzysu - UPADEK SEKTORA DEWELOPERSKIEGO W CHINACH i masz 3 scenariusze

Pozytywne: Nic takie nie będzie, regulator wyratuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Neutralny: Nawet ja #!$%@? to co najwyżeh Chińczycy dostaną po głowie
Negatywny: Kryzys z Chin rozleje się po świecie

W dłuższej perspektywie jest jeszcze inny scenariusz pod który gra np. Michael