Wpis z mikrobloga

@Zimnok: trochę brzmisz jak ignorant.


@Dumpster: jak cały wykop XD Zrób sobie bekę z czegoś, o czym nie masz pojęcia, a następni ignoranci w komentarzach będą przyklaskiwać.

Pewnie ten sam schemat działania psychiki co przy audiofilach, powyżej pewnej kwoty kupują tylko iluzję jakości.


@HeadH: owszem, światek kawowy ma garstkę takich "voodoo", ale nie cieszą się popularnością. I to jest daleko od tego pułapu cenowego, bo tutaj każdy kto ma
@WaveCreator to co tam jest, że to tyle kosztuje? Jako ślusarz z wykształcenia nie wiem z czego i jak musi ten młynek zostać wykonany i z jaką dokładnością, żeby młynek po prostu do zmielenia kawy, do jakiegiś tam stopnia. tyle kosztował

Możliwość bardzo drobnego mielenia w połączeniu z możliwością drobiazgowego sterowania grubością mielenia.


to może po prostu lepszym rozwiązaniem byłyby 2 młynki jeden do espresso, a drugi do reszty. Ciężko uzyskać dokładność,
to co tam jest, że to tyle kosztuje?


@Kotlet_2137_schabowy: same żarna dobrej jakości kosztują w zależności od młynka 50-100€. Do mojego kosztują ~50, do dużych młynków sklepowych jak Mahlkonig Kenia nawet 150€+

Nie wiem co tyle kosztuje, ale po prostu nikomu taniej się tego nie udaje zrobić XD Dopiero ręczne młynki, które kosztują 200-300zł mają jakość elektryków za 1000-1500, a i to od stosunkowo niedawna zaczęto je produkować.

Można to z
@geuze: owszem, po prostu kawowe snoby same sobie zgotowały te ceny, nie uznając niczego co będzie tanie i dobre. "Dobry młynek musi kosztować" - no to kosztuje. Producenci to nie organizacje charytatywne :)
@MiQ27: gówno prawda. Właśnie w ostatnich latach przybyło naprawdę sensownych, tańszych alternatyw (w tym ręcznych), bo kiedyś w zasadzie było tylko kilka marek profesjonalnych, włoskich i ceny były z kosmosu xD Jeszcze do tego średnio nadawały się do mielenia pod kawy przelewowe. Ale widzę, że mamy kolejnego eksperta xD
@geuze: sam potwierdzasz, że do niedawna nie było tanich młynków. Nie dlatego, że się nie dało takich zrobić tylko dlatego, że się producentom nie opłacało tanio sprzedawać. Teraz zaczynają się pojawiać - czyli jednak można taniej? Niespodzianka, wcale się tego nie spodziewałem ¯\_(ツ)_/¯
@MiQ27: nie, po prostu nie było popytu na rynku indywidualnym xD Kawy specialty i rynek kaw w domu zyskał na wartości, palarnie wyrastają jak grzyby po deszczu, tak jak kiedyś kraftowe browary i opłaca się w to bawić.
@geuze: pewnie, tylko jak z wszystkim co mocno hobbystyczne imho nadal jest to sprzęt przepłacony. Bo można za niego brać więcej, hobbyści zapłacą.
Tak jak szosowe komponenty względem analogicznych mtb, pewnie kojarzysz o co mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@geuze: Audiofile też przepłacają dopiero od pewnego poziomu, a wcześniej płacą za jakość. Niepotrzebnie przyjąłeś postawę defensywną, bo ja nikomu w kieszeń nie zaglądam, po prostu wypiłem trochę tych wykwintnych kaw i wyraziłem swoje zdanie na temat stosunku ceny do jakości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@HeadH: to to. Do pewnego stopnia płacisz rzeczywiście za jakość i zyskujesz jej proporcjonalnie do kosztów bardzo dużo

Ale po osiągnięciu progu korzyści drastycznie maleją, ale ponieważ ludzie potrafią się bardzo mocno nakręcać w dane skrajności to są w stanie uwierzyć rzeczy typu że młynek za 30 000 będzie 10 razy lepszy od młynka za 15 000
Zimnok - @HeadH: to to. Do pewnego stopnia płacisz rzeczywiście za jakość i zyskujesz...

źródło: comment_1634059646Ly6YQP5YiWBywICA91dqtv.jpg

Pobierz
xD

Ołówki, pędzle, obiektywy, tablety, buty, krzesła, samochody, drzwi i stoły, ekspresy, mlynki.

Wszystko ma w swojej ofercie rzeczy o dobrej jakości, które w użyciu znacznie różnią się od tych tanich.

Bardzo wygodne, skórzane buty na lata za 1000zł? Przecież să za 80 w CCC (dochodze w nich do pracy xD hehe)

Krzesło do komputera za 4000 które wytrzyma 15 lat, ma mase potrzebnych, opartych o badania, regulacji?
Po co? Są za
@Zimnok: tylko, że dla młynków ten pułap gdy nie widać różnicy to pewnie ze 20k pln ( ͡º ͜ʖ͡º) A dużo więcej takich przepłaconych rzeczy jest dla kawiarni np. Uber Boiler, ekspresy Slayer itd. kosztują chorą kasę, często płaci się za design, wygodę czy dlatego, że to pierwsze rozwiązanie jakieś typu na rynku. Są też komercyjne młynki, które pracują na wagę, a nie na czas.

Praktycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: okej to wytłumacz jedno chociaż. Skoro ten 100x droższy sprzęt robi tak EKSTREMALNIE OGROMNĄ RÓŻNICĘ W JAKOŚCI to czemu ludzie nawet tego nie odczuwają? XD
Siostra pila kawę z ekspresu za ponad kilkanaście tysięcy złotych i mówiła że smakuje jak robiona w domu. Jak to wytłumaczysz?

Inb4: powiesz ze ona się nie zna i że nie ma wyczulonych kubków smakowych?
Siostra pila kawę z ekspresu za ponad kilkanaście tysięcy złotych i mówiła że smakuje jak robiona w domu. Jak to wytłumaczysz?


@Zimnok: nie ma żadnej różnicy, ja kupiłem młynek, żeby sąsiada dupa piekła, karton przez tydzień trzymałem na klatce i żeby się chwalić na FB - takiej odpowiedzi oczekujesz? Czy sprawia, że czujesz się teraz komfortowo ze swoją niewiedzą? ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@geuze: cringe, oczekiwałem argumentów ale zbyt dużo od ciebie wymagałem chyba.

Po prostu nie umiesz racjonalnie uzasadnić swoich racji i teraz uciekasz się do hehesmieszkowania bo to ci zostalo.