Wpis z mikrobloga

@uysy: Może ja się nie znam na rowerowych cudach, ale skoro łańcuch nie ma o-ringów jak motocyklowy, to wpakuj go do słoika z benzyną ekstrakcyjną, przez 5 minut potrząsaj, wyjmij łańcuch do wyschnięcia, benzynę odstaw. Gdy się odstoi, zlej czystą benzynę z góry na następne czyszczenie, syf z dołu zutylizuj. Łańcuch nasmaruj ulubionym smarem i ciesz się czystym i nasmarowanym łańcuchem bez cudownych środków.
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly ale po co pieprzyć się w zdejmowanie, szejkowanie kilka razy,czyszczenie kasety... Nakładasz degreaser, kręcisz, splukujesz, nakładasz piankę, kręcisz, troszkę szczotką kasetę i korbę i specjalną gąbką do łańcucha, polewasz wodą i tyle. 5 minut i masz napęd czyściutki. Kiedyś się bawiłem w szejki, teraz mi szkoda czasu, wolę jeździć. @uysy Degreaser, Pianka, szczotka i gąbka ta od fenwicksa i zraszacz ciśnieniowy do roślin i jest pięknie.
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: pianką jest wygodniej. Shake trwa 15 minut. Pianka fenwicksa 3 minuty do czysta jeśli robisz to regularnie. Myjesz na rowerze bez zdejmowania i rozkuwania lancucha. Każde rozkucie wymaga nowego pinu, lub spinki. Wielorazowe spinki tez się zużywają po kilkunastu zapięciach. Myjąc napęd raz na tydzien-dwa shejkowanie jest po prostu nie wygodne.

Przy shejkowaniu jeszcze musisz zadbac o przerzutki, kasetę i korbę osobno.
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: benzyna TYLKO jak kupuje nowy łańcuch i chce z niego wypłukac to tłuste gówno do konserwacji łańcucha. Tak jak napisał @Hipodups
@siona: na obrazkach masz pokazane, jak bardzo Bike on Wax jest słaba. Kaseta myta 3 razy Bike on Wax, 4 raz użyłem Fenwick's - dopiero wylazł czarny syf. Po myciu Fenwickiem, nawet gąbki i szczotki mam czyste, same się myją.

@uysy Degreaser, Pianka, szczotka i gąbka ta od
uysy - @czarnyizly: benzyna TYLKO jak kupuje nowy łańcuch i chce z niego wypłukac to ...

źródło: comment_1634027584J5FOS46ASr8p1nfqqaDmTh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pstrokatasroka: tak, to i tak kwestia nakładania prawidłowego wosku / smaru :) Nawet lepiej się pianka nadaje bo napęd jest idealnie czysty w łatwy sposób. Dosłownie po porządnym umyciu na białej szmatce łańcuch nie zostawia śladu ;)
  • Odpowiedz
@Hipodups: Sporo ludzi, ktorzy używaja squirta NIE powinni czyścic (pianka, benzyna itp) łańcucha przed kolejnym smarowaniem, trzeba tylko sucha szmatka zetrzeć paprochy i po prostu smarować :).
  • Odpowiedz
@uysy: być może głupie pytanie, ale czy takie środki nie mają wpływu na łożyska (szczególnie w tylnej piaście)?
Skoro środki mają ułatwiać czyszczenie - bez ściągania czegokolwiek (łańcucha, kasety) a środek usuwa smar to nie ma obaw o łożyska?
  • Odpowiedz
@uysy: Dzieki za info,trzeba bedzie zrobic spore zapasy( ͡º ͜ʖ͡º) Fenwicks bije na glowe Bike on Wax 400,ale do kasety wolę gowno pianke niz muc-off'a czy inne degreasery w aerozolu.
  • Odpowiedz