Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, siostra przymierza się do kupna mieszkania we #wroclaw, myślałam, że coś tam jej dołożę, ale ceny są kurczę nie wiem skąd, bo chyba nawet nie z Księżyca. 30m2, w miarę przyzwoita lokalizacja, 500k. Powiedzcie mi, kto te mieszkania kupuje? Przecież nawet dla programisty 10k to jest sporo, a większość ludzi nie jest programistami (tak, wiem, jak ktoś nie pracuje w IT to jest samemu sobie winnym leniem i idiotą). No komu oni je sprzedają, bo nie ogarniam już, to jest jakiś absurd.

#zalesie
  • 54
I z ciekawości takie pytanko (bo pewnie się na tym znacie), czy oni te mieszkania będą kupować jeszcze długo i windować ceny w nieskończoność? :(


@janeeyrie: ja się na tym nie znam i nie powinnaś tutaj brać mojej "wiedzy" za pewnik, ale odpowiem że to trochę wróżenie z magicznej kuli nikt nie wie co się stanie w przyszłości może wybuchnąć wojna pandemia, światowy kryzys zmiana rządu, rząd może zablokować kupowanie mieszkań
@janeeyrie: u nas to sie jeszcze nie rozkrecilo nawet. w usa czesto nawet na wynajem nie stac inzynierow, programistow i mieszkaja w pare osob (np dolina krzemowa)

za funduszami stoi olbrzymia kasa ktora skutecznie potrafi lobbowac zeby trwalo to jak najdluzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czy to sie kiedys skonczy? nie wie nikt ;)
Jest architektem


@janeeyrie: przecież architekci mają się dobrze. Zwłaszcza, kiedy tyle mieszkań się kupuje/buduje.
Sam projekt aranżacji i wykończenia mieszkania skoczył 2-3 krotnie w ciągu 5 lat za ten sam zakres prac.
@symis: Nie wiem którzy architekci, moja siostra zarabia w porywach 4k z premiami (mimo że jest najlepsza w firmie, o czym szef jej non-stop przypomina). Dodatkowo trzaska jakieś projekty po godzinach, ale to są dosłownie grosze.
@PurpleHaze: @aleksander_z: Jeśli chodzi o lokalizację, to 10 minut od placu Grunwaldzkiego (nie znam dobrze Wrocławia, więc dokładnie nie wiem). Siostra jest singielką, także ja bym nie chciała, żeby musiała gdzieś dojeżdżać do podejrzanych dzielnic w środku nocy.
@janeeyrie: no to masz odpowiedź co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za projekt mieszkania masz średnio 200-300 PLN od metra, więc jest w stanie zarobić więcej robiąc sama projekt salonu jakiegoś większego mieszkania.

Reja 55


@janeeyrie: i są tańsze mieszkanie a nie te w budynkach premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@symis: Najlepiej gdyby założyła własną firmę, ale do tego trzeba mieć stałych klientów, no i uprawnienia (ona jeszcze wszystkich nie ma). Wnętrz jako takich nie projektuje, chyba że musi, już prędzej zwykła architektura, ochrona zabytków i krajobraz.
@janeeyrie: nie znam się aż tak bardzo na tym ale wiem, że jak masz trochę talentu do tego, to nie ma szans by być gorszym w kwestii zarobków niż ktoś z branży IT
Jeśli chodzi o lokalizację, to 10 minut od placu Grunwaldzkiego (nie znam dobrze Wrocławia, więc dokładnie nie wiem). Siostra jest singielką, także ja bym nie chciała, żeby musiała gdzieś dojeżdżać do podejrzanych dzielnic w środku nocy.

Reja 55


@janeeyrie: ()

Skoro nie znasz dokladnie wroclawia, to wypowiadanie sie w temacie cen mieszkan w tym miescie, to tak srednio bym powiedzial.
Twoja siostra wybrala sobie lokalizacje w poblizu
@janeeyrie: We Wrocławiu wszyscy pracują w IT. A Ci co nie pracują, to też kiedyś pracowali, ale dorobili się i odeszli by spełniać się otwierając własnego foodtrucka czy barbera.
@janeeyrie: A tak poza tym, jeśli mieszkania we #wroclaw dla dyplomowanego architekta są za drogie to są dwie opcje:
1. Idziesz do szefa/klienta po podwyżkę
2. Mówisz sajo nara i szukasz szczęścia w innym rejonie Polski/świata. Niech sobie miastowi sami projektują swoje patobloczki za psie pieniądze, skoro ekonomicznie się ten system nie spina i nie pozwala godnie żyć projektantowi
@janeeyrie: siostrunia wyżej sra, niż dupę ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reja się zachciało przy zarobkach 4k. Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn, Lipa Piotrowska, Psie Pole. Tam niech szuka i znajdzie kawalerkę za 250k ( ͡° ͜ʖ ͡°)