Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, siostra przymierza się do kupna mieszkania we #wroclaw, myślałam, że coś tam jej dołożę, ale ceny są kurczę nie wiem skąd, bo chyba nawet nie z Księżyca. 30m2, w miarę przyzwoita lokalizacja, 500k. Powiedzcie mi, kto te mieszkania kupuje? Przecież nawet dla programisty 10k to jest sporo, a większość ludzi nie jest programistami (tak, wiem, jak ktoś nie pracuje w IT to jest samemu sobie winnym leniem i idiotą). No komu oni je sprzedają, bo nie ogarniam już, to jest jakiś absurd.

#zalesie
  • 54
ludzie nie maja szans nawet na kredyt i musza od nich wynajmowac do konca zycia


@kimikini: No dobra, na zachodzie to ma nawet sens, ale w Polsce dostaniesz 1000 zeta emerytury i przecież nawet na wynajem pokoju nie będzie cię stać. To co, na emeryturze będziemy wszyscy mieszkać w 5 osób w jednym pokoju, 15 w jednym mieszkaniu? Bo tak to się zapowiada.
No właśnie tak podejrzewałam, ale dlaczego to jest legalne? :/


@janeeyrie: jest legalne, bo nikt jeszcze tego nie zabronił, a będzie jeszcze gorzej w przyszłości, bo te firmy dopiero zaczynają u nas się rozkręcać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Annonekk: Jest architektem, ma dwie podyplomówki, pracuje 60 h w tygodniu, szczerze to moim zdaniem trochę nie fair jest wymagać od niej, żeby jeszcze po godzinach się szkoliła do nowej branży. :/
30m2, w miarę przyzwoita lokalizacja, 500k. [...]

#zalesie


@janeeyrie: no na zalesiu moze tak byc, bo to fancy dzielnica i nie ma tam juz praktycznie nic wolnego zeby cos postawic.

Ale ponawiam pytanie, ktore padlo tu juz X razy wczesniej, co to za lokalizacja ze trzeba wydac 16k za m^2?