Wpis z mikrobloga

@jeden_na_dziesiec: nie szrafuj w kratkę, różnicuj natężenie i moc z jaką kładziesz szraf, tak żeby wyciągnąć obiekt z tła. Proponuję zacząć naukę od geometrii wykreślnej, która spowoduje to że będziesz umiał wyznaczyć oś i strukturę danego obiektu. Wtedy też nauczysz się jak zachowują się dane płaszczyzny w perspektywie. Widzę też za duże skupienie się na detalu i za małe na samej formie kieliszka. Może w rysunku być coś niedopowiedziane wszak to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jeden_na_dziesiec: a ja polecam kupic tablet graficzny najprostszy, cos nie wyszlo - nowy plik i jedziesz ten sam prosty rysunek 20 razy. Na papierze ludzie zbyt przywiazuja sie i probuja przez godzine detalami i cieniowaniem naprawic skopane proporcje/krzywizny
Proponuję zacząć naukę od geometrii wykreślnej,


@Farmer_Joe: Gdybym celowała w poziom profesjonalny, to jak najbardziej, ale do celów hobbystycznych to jednak konstruowanie armaty do zabicia komara. Tzn. wiedzy teoretycznej i podstawowych ćwiczeń nie unikam, ale jakbym podeszła do sprawy stuprocentowo "po akademicku", to by mi nie starczyło czasu na czystą przyjemność z rysowania. Żeby sobie machnąć portret kota z fotografii albo bukiet kwiatów, to niekoniecznie trzeba tyle wysiedzieć co student kierunku
Gdybym celowała w poziom profesjonalny


@jeden_na_dziesiec: rozumiem, że nie chodzi o pro ale nie stosując się do podstaw nauczysz się z błędami które potem są astronomicznie trudne do oduczenia się. A powielanie błędów z początku spowoduje późniejsze zniechęcenie. Poświęć trochę czasu na rysowanie prostych linii, kwadratów, kół, szcześcianów a potem kieliszki i faktury :]
@jeden_na_dziesiec: Z YouTube się uczysz? Z czego dokładnie? Możesz polecić jakiś kanał?

Tez jestem hobbysta amatorem, doszłam do pewnego poziomu i już nie jestem w stanie ruszyć dalej sama ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poświęć trochę czasu na rysowanie prostych linii, kwadratów, kół, szcześcianów


@Farmer_Joe: Proste / koła / elipsy /sześciany były ćwiczone, w całkiem sporych ilościach, ale potraktowałam to jako wstępny i oddzielny etap, do którego się nie wraca. Tymczasem wiele kursów wspomina o tym, żeby przed rozpoczęciem rysowania robić sobie tego typu "rozgrzewkę", i najwyraźniej mają rację. Idę się przeprosić z prostymi kształtami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobry to