Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
@darosoldier: to i tak dobrze bo rano można kupić. Córka mojej koleżanki przed snem powiedział jej że potrzebuję na rano suche liście różnych drzew takie z książki xD bo jej koleżanka powiedziała że każdy starszy człowiek ma liście w książce i ta wcześniej nie mówiła xD
  • Odpowiedz
już nie wspomnę że ocenia się na nich umiejętności manualne które są wrodzone


@zero_dwa: E, moim zdaniem przesadzasz, chyba że mieliście jakąś nawiedzoną nauczycielkę, która stawiała połowie klasy dwóje, bo krzywo rysowali. Ocenia się raczej zaangażowanie, pomysłowość, staranność. Dzieciaki, które świetnie rysowały, ale nie chciało im się kończyć prac miały na ogół dużo słabsze oceny niż mniej zdolne osobniki (jak np. ja), które starały się zrobić do końca i na
  • Odpowiedz
@zero_dwa: @darosoldier: bloki czy jakieś podstawowe przedmioty powinne być kupowane przez szkole, mogą się przecież na to złożyć uczniowie raz na semestr a nie pamiętać aby kupować te gowna.
W szkole zawsze kupowaliśmy bryzę papieru na kserówki itp i zawsze nauczyciel nam przynosił gotowe kserówki a nie samemu kombinuj gdzie skserować i zaplacic jakieś kosmiczne ceny dla dzieciaka.
  • Odpowiedz
już nie wspomnę że ocenia się na nich umiejętności manualne które są wrodzone i ciężko ich się nauczyć gdy się ich nie posiada


@zero_dwa: o to to. Nigdy nie udało mi się pojąć za co właściwie są oceny za plastyki, bo przecież nie za przyswajanie wiedzy.
  • Odpowiedz
Córka mojej koleżanki przed snem powiedział jej że potrzebuję na rano suche liście różnych drzew takie z książki xD bo jej koleżanka powiedziała że każdy starszy człowiek ma liście w książce i ta wcześniej nie mówiła xD

@ArniHell: Ta koleżanka to chyba niezły troll-śmieszek.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zero_dwa nope wystarczyłoby:
- żeby nauczyciel kupował potrzebne akcesoria za hajs klasowy
-żeby oceniać tylko pracę robione na lekcji
-żeby zrobić podział na grupy na tych z talentem i bez niego

Sama plastyka to świetne zajęcia i relaks
  • Odpowiedz
już nie wspomnę że ocenia się na nich umiejętności manualne które są wrodzone i ciężko ich się nauczyć gdy się ich nie posiada


@zero_dwa: Da się tego nauczyć ale potrzeba ćwiczyć. Nie jest to jakieś ciężkie, co najwyżej czasochłonne.
Inna sprawa że nauczyciele nie uczą tylko wymagają i oceniają, więc takie dzieci przychodzą zupełnie nieprzygotowane i prawdopodobnie nie ćwiczą tego poza zajęciami, więc naturalne predyspozycje tutaj znaczą najwięcej.
  • Odpowiedz
Sama plastyka to świetne zajęcia i relaks


@szynszyla2018: To są świetne zajęcia dodatkowe, sam w podstawówce chodziłem na coś takiego parę semestrów. Nie zgadzam się z umieszczaniem tego w podstawowym planie zajęć.(to samo jak religia, muzyka i parę innych)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nopek: w pierwszej klasie są xD Moja babcia też miała liście ususzone :) Teraz najlepsze. Ta koleżanka miała takie skarby w książce ale nie te. Podobno ma różne rodzaje kwiatów bo myślała że się przydadzą ale o liściach nie pomyślała xD
  • Odpowiedz
@zero_dwa: Sztuka sztuką, ale technika powinna być. Uczenie podstaw lutowania, zasad działania uszczelek, czy elektryki każdy powinien znać, bo potem są takie niemoty, co elektryka wołają do wymiany żarówki, albo hydraulika do cieknącego kranu. Obowiązek przyniesienia jakiegoś materiału pomocniczego uczył odpowiedzialności
  • Odpowiedz