Wpis z mikrobloga

Ej, słuchajcie, bo byłem oglądać mieszkanie, rok budowy ok. 2010 i ledwo wszedłem, a tam wbiega jakiś facet z walizką pieniędzy, mówi, że jest ze skandynawskiego funduszu przed którymi przestrzegają deweloperzy i da właścicielowi tyle ile stało na gumtree. Rozejrzał się po mieszkaniu i z marynarki wyciągnął jeszcze rolkę euro - za cegły na ścianie za tv i hasła motywacyjne w przedpokoju.

Potem idę oglądać inne mieszkanie, a tam znowu podobny facet, wciska właścicielowi worek pieniędzy, szybko parafuje umowę przedwstępną i wraca pośpiechem na parking krzycząc "wykupimy wszystko".

Dopiero pod trzecim mieszkaniem udało mi się takiego typa zatrzymać i zapytałem po co to kupują, co ich przekonuje, a ten że postanowili zainwestować setki miliardów norweskich emerytów w jakimś kraju o wysokich wskaźnikach praworządności, z niezależnym sądownictwem, racjonalną polityką monetarną i wysoką kulturą polityczną. Niestety nie udało mi się dowiedzieć więcej, bo śpieszyło mu się wykupić ostatnie kawalerki na Woli, a potem uderza na Wałbrzych.

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #codziennenaganianie
  • 2
  • Odpowiedz
a potem uderza na Wałbrzych.


@mickpl: Widziałem tego gościa w Sosnowcu... Wjechał na Niwkę i brał wszystkie mieszkania jak leci, kasę rozwoził taczkami. Już wiem, dlaczego tam zanotowano tak wielkie wzrosty procentowe w cenach r/r ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz