Wpis z mikrobloga

Patrzcie jakie muszysko złapałam dla Stefana z łazienki :)
Robacznica!

Jak ją wrzucałam w pajęczynę, to jeszcze się ruszała, więc jest szansa, że Stefan uzna ją za swoją zdobycz i zje :)
Niech mu się zdrowo rośnie.
Czytałam o nich, żyją do 3 lat i zjadają co popadnie (w tym nawet łapią i zabijają samego kątnika domowego!!!)

Taki Stefan w domu to skarb :)

#pajaki #pajonk #heheszki
Pobierz Nordri - Patrzcie jakie muszysko złapałam dla Stefana z łazienki :)
Robacznica!

Jak ...
źródło: comment_1633776119BFOwyr1QGLD55EGrXQ2EzM.jpg
  • 7
@Nordri: Taka prosta zasada doboru karmy do pająka to:
Lofiary<=Lpająka
Gdzie L to wielkość ciała bez odnóży.
Pająki pilnujące kokonów często mają inne priorytety w życiu niż jedzenie. Mój 4-letni syn ma 2 kątniki i o ile zawsze były głodne i chętnie jadły, o tyle gdy samica złożyła kokon to przegania owady karmowe zamiast je zjeść. Spokojnie. Wylęgną się i będzie gitara.
@SillyWombat to dobrze, bo dorzuciłam jeszcze gza. Jakiś ciężki kaliber dzisiaj lata.

Ale widzę, że niepotrzebnie, bo za duże dla niej jak piszesz :(
Teraz nie wiem czy lepiej je tam zostawić, czy zdjąć.

Widziałam właśnie, że Stefania ostatnio przybrała na wadze, ale myślałam, że to od dobrobytu. A tu takie kwiatki ()
@Nordri Im mniej będziesz tam grzebał i manewrował tym lepiej. Pająki (poza niektórymi skakunami, np. Portia) to raczej prymitywne stworzenia i nie rozumieją, że chcesz dobrze. Jeśli przedobrzysz, to Stefania może uznać, że lokal stał się niebezpieczny i zwyczajnie się relokuje. Obserwuj, podziwiaj :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nordri: jeśli tak lubisz bezkręgowce zachęcam do zajęcia się amatorsko #terrarystyka. Jest wiele gatunków o różnej charakterystyce, a satysfakcji przy niedużym nakładzie finansowo czasowym jest bez liku ()