Wpis z mikrobloga

@dudi-dudi: niby tak ale nie do końca.

Polacy po prostu zamiast kupić to, czego potrzebują to czekają na promocję. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy ale widzę więcej minusów. Jak ktoś czegoś POTRZEBUJE na już to niech to kupi, a nie czeka, żeby przycebulić parę złotych i mieć w głowie "wydałem 20 zł zamiast 30 jestem kimś kuhwa".

Właśnie przez myślenie wyłącznie "promocjami" sklepy mogą zawyżać ceny produktów i robić
@tbhilt: no fajnie, ale
1. high endowe gpu nie jest niezbędne, można je zastąpić low endowym na jakiś tam okres czasu
2. te gpu oferowane przez mm i tak oscylują w granicy 120% rekomendowanej ceny detalicznej
3. normalna cena w sklepach to 200%
4. ich nakład jest tak niski, że nawet te za 200% sprzedają się od razu
5. gdzie używki, bez gwarancji, nie wiadomo jak mocno używane też chodzą po
@dudi-dudi: przejeżdżałem obok tego cyrku dzisiaj i się zastanawiałem o co tam chodzi. Teraz już wiem, tak samo było jak otwierali sklep xiaomi w galerii mokotów, dokładnie taki sam cyrk. A zwierzęta się biją o miejsce w kolejce.
@tbhilt: Ale przecież promocje i gazetki promocyjne działają na całym świecie. Nic do tego nie na nasza narodowość. Jeżeli byłbyś dobrze obeznany w gazetkach, to wiedziałbyś, że jednak czasem lepiej kupić zapas większej ilości sztuk niż przepłacać za pojedyncze. Trzeba wiedzieć która promocja jest na serio a która udawana.

Za dużo uogólnień i zarzutów w twoim tekście.

Ja ostatnio bez Blixa nie ruszam się z domu. Wystarczy mi przejechać 3-4 sklepy
@dudi-dudi: No i jak to na wykopie - dziadki bijące się o karpia w Lidlu = wieśniactwo, ale Mati, stanie w kolejce po kartę, żeby ją sprzedać na OLX za 2x tyle to jest PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ a wręcz BYZNES, xDD
Sklepy jeszcze zobaczyły, że można wydoić polaczków jeszcze bardziej stosując tanią praktykę z wielosztukami typu KUP 3 TO WTEDY DOSTANIESZ PROMOCJĘ. Za chwilę będzie kup 10 i dostaniesz promocję, a polaczki i tak kupią, co z tego, że nie potrzebują tyle - jest promocja to, aby kupić bo bez promocji cena z kosmosu i koło się zatacza.


@tbhilt: ale akurat w tym nie ma nic złego. skoro jest promocja typu 2+1,
@Ramzi96M: Przywaliłem się nie do jakiejś tam konkretnej promocji tylko do mema.
@TymRazemNieBedeBordo: Jak wyżej... ()
@januszdoe: Bo Polacy są wyjątkowo łasi na promocje opisane przeze mnie i wskazałem jakie to niesie skutki długoterminowe.
@Im_from_alaska: Ja nie odnoszę się do faktu, żeby z danych promocji nie korzystać tylko wskazuję na fakt, jaki jest efekt, gdy kupujemy patrząc przez pryzmat promocji, to duża różnica.
@tbhilt: No to podaj na to jakieś źródła, badania albo jakieś statystki. Czy znowu Instytut Danych z Dupy? W ilu krajach byles, ile akcji promocyjnych w innych krajach widziałeś, ze masz takie zdanie? W sumie nie musisz odpisywać bo odpowiedz jest znana - w dupie byles i gowno widziałeś xD najwiecej sraja na Polskę i Polaków ci co nigdy za granica nie byli i nie widzieli jak wyglądają inne kraje i