Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Myślę nad nowym telefonem. Rozważam iPhone ale nie rozumiem co w nich takiego fajnego, że tyle osób je kupuje. Może mi ktoś wyjaśnić ich fenomen??Bo mam wrażenie że czegoś nie rozumiem. Rozmawiałem w pracy z dwoma posiadaczami #iphone i nikt nie potrafił mi wyjaśnić czemu są takie fajne i co w nich lubi, ale obydwoje mówią "kupuj, zajebiste telefony." jak pytam czemu są zajebiste to nie potrafią odpowiedzieć.

  • 243
  • Odpowiedz
  • 1
@Gjt1337 no i spoko, że Tobie iphone się podoba. Ale nie rozumiem skąd ta agresja w wypowiedzi. Ja też nie konfigurune swojego Samsunga, wczesniej mialem Xiaomi i też było ok. Nie było jakiegoś zacinania się o którym mówił subop.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzika_kaczka_bez_dzioba: nie wiem czy to już zmienili, ale u koleżanki w ip12 nie ma dymków czatów na messengerze.

Jak dla mnie to dyskwalifikacja xD ( ͡º ͜ʖ͡º)
+ marudzila, że niektóre darmowe apki które miala na poprzednim samsungu w sklepie apple były płatne ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dzika_kaczka_bez_dzioba korzystam z obu systemów (tel prywatny i służbowy). Miałem iPhona 8 przez ponad 2 lata, a teraz mam iPhone 12. Równolegle do iPhone używałem Xiaomi mi 9t i realme 7 5g. Kompletnie nie rozumiem fenomenu iPhona. Przez prawie 3 lata codziennego użytkowania nie potrafię się do niego przekonać.
Wystarczy obojętnie jaki smartfon na androidzie za 900-1000 zł i nic się nie będzie zacinać.
Argumenty typu "nawet stary ajfon wciąż dostaje
  • Odpowiedz
@dzika_kaczka_bez_dzioba: startowałam od iPhone 3G i dość rzadko zmieniam telefony- nie chca sie psuć, bateria trzyma, nic nie scina. Nie wiem jak z wytrzymałością bo jestem fanka obudowy z „poduszkami”. Na ten moment od 3,5 roku mam iphone8 i czekam az mi nie będzie szkoda zostawic go za sobą i kupic nowszy model.
Obsługa jest intuicyjna, wszystko jest proste i ładne. Robia dobre zdjęcia i filmy.
Minusy? Obecnie boli mnie
  • Odpowiedz
Ajfony są dla tych co nie ogarniają, chcą wyjąć z pudełka, bez ładowarki, i mieć telefon do dzwonieni


@AltCtrlSpace: zawsze mam bekę z tej argumentacji. To jest jak dyskusja z linuksiarzem - "bo ja lubię mieć kontrolę nad systemem", no spoko, tylko, że kiedy ja już mam dawno odpalone środowisko i jestem gotowy do prezentacji pierwszej wersji softu dla klienta, to linuksiarz stawia Debiana od nowa bo mu nagle frameworki zaczęły się gryźć ze sobą, NPM wywala w połowie instalacji i nawet VPN zawiesza się co 2 minuty, i nawet nie miał jak jednej linijki kodu napisać.

Kodziłem na androida, kodziłem na iOS, miałem wiele kontaktu z tymi platformami, z jednej strony można mieć naprawdę zajebistego androida z 120HZ ekranem, super kamerami, tyloma giga ramu, że nawet te gówno systemowe nakładki uciągnie i to w zajebistej cenie, z drugiej jak nagle po raz kolejny #!$%@? mi google search bar na ekranie głównym i mam rectangla na pół ekranu to szlak mnie może
  • Odpowiedz
@dzika_kaczka_bez_dzioba: Iphone to po prostu bardzo dobry telefon. Pierwsze urządzenie, gdzie mam wrażenie, że to ono jest dla mnie, a nie ja dla niego. Mam 7mego iphona w tym momencie (od 6 do 11) i przed ostatnią wymianką myślałem o powrocie do androida. Nowy samsung zdenerwował mnie po dwóch sekundach xD i odechciało mi się.
  • Odpowiedz
@dzika_kaczka_bez_dzioba: iPhone 12 i 13 jest nienaprawialny przez praktyki Apple, jak coś uszkodzisz przypadkiem nawet to telefon musisz dać na serwis Apple za który zapłacisz fortunę a system jak system nowoczesny android też działa bez zacinania się i ma na sto procent lepszą baterie, xiaomi 9 nawet ma lepszą a kosztuje grosze, a system nadaje się dla ludzi co nie chcą nic mieszać bo się nie da po prostu, jeszcze
  • Odpowiedz
telefon przeważnie wymieniam co 2-3 lata na zmianę: jakiś dobry iPhone, jakiś dobry na Androidzie. Ostatni iPhone to 6S+


@Masterczulki: nie żeby coś, ale iPhone 6s+ to był 2015, 6 lat temu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dzika_kaczka_bez_dzioba: Masz i używasz teraz Androida to dalej to kupuj.
IPhone jest dla ludzi co nie ogarniają obsługi telefonu i ma to być dla nich jedynie narzędzie do używania tak jak to chciał producent.
Przechodząc z Androida będziesz zawiedziony brakiem wielu opcji i tym, że wiele swoich przyzwyczajeń co do obsługi będziesz się uczył od nowa gdyż nie ustawisz ich inaczej lub części rzeczy nawet nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@czuczer:
A android co wymaga od użytkownika niby? xD
Odpalasz telefon konfigurator cię automatycznie prowadzi, kopiujesz stary telefon automatycznie i nic nie zmieniałem w ustawieniach od tego czasu praktycznie
  • Odpowiedz
Z tego co wiem to ta granica między ios a androidem się już w miarę zatarła, znajomi niezbyt sobie chwalą te nowe IP, bo racja, te starsze były kosmosem w porównaniu z innymi telefonami.
  • Odpowiedz