Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace i może #elektronika a jak nie to się nie obraźcie

no dobra, czas się zmierzyć z własnym strachem. Uwielbiam granie, ale kompletnie nie znam się na budowie komputera. W sensie mam jakieś podstawy jeżeli chodzi o wiedzę o podzespołach, ale jeżeli chodzi o układanie LEGO, czyli złożenie kompa, to jestem jaroszem. Ostatnio co chwila coś się z komputerem dzieje, a nie śpię na hajsie, żeby z każdą pierdołą chodzić do serwisu, więc chciałbym się nauczyć jak into komputer od kuchni. Polecacie jakieś strony, youtuberów, albo nawet gazetki które mi w tym pomogą? Ostatnio zabrałem się za sprawdzanie ramów memtestem, i po wyjęciu kości się załamałem, bo komputer nawet się nie włączył, a okazało się że po prostu wpiąłem ram za luźno, i uznałem że dosyć mam bycia taką fajtłapą jeżeli chodzi o coś co jest moim hobby. Jakbyście coś podrzucili, to najlepiej coś na poziomie osoby kompletnie zielonej
  • 8
@neerg_ylno: na razie jak grzebie w kompie, to wychodzi gorzej niż było, po czym wracam do punktu początkowego. Najgorsze w tym wszystkim są wiatraki na tych dziwnych metalowych ''sprzączkach'' których nigdy nie umiałem zamontować spowrotem, dlatego wolę najpierw się nauczyć teorii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zacky: ogólnie kanał LTT, jeszcze GamersNexus z takich topowych twórców.
@neerg_ylno: jak #!$%@? to zepsujesz sprzęt od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w dodatku źle dobrałeś słowa bo to nie machanie cepem tylko składanie komputera i jak coś nie wyjdzie to nadal nie wiesz co zepsułeś, dzbanie.
Megawonszdziewienc - @zacky: ogólnie kanał LTT, jeszcze GamersNexus z takich topowych...
@majk3l: można, ale nie będę co chwilę się prosił kogoś, bo po pierwsze to nie zawsze się komuś chce, i w końcu się znudzi łażenie za co łaska, po drugie chcę nabyć trochę wiedzy, no i ostatecznie oszczędniej