Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ehhh poradzicie mi co najlepiej zrobić w tej sytuacji? Głównie chodzi mi o osoby siedzące w IT, najlepiej programistów pythona związanym z machine learning, ale osoby spoza branży też jeśli coś wiedzą to mogą napisać.
Chce rozwijać się w branży machine learning, koduje w pythonie już jakiś czas. Poszedłem na studia do łodzi (pierwszy semestr) w celu zdobycia papierka który by mi to ułatwił oraz aby rozwijać swoją poboczną pasje. Niestety w wyniku nagłego problemu ze zdrowiem swojego zainteresowania za szybko nie będę w stanie realizować a na studiach teraz będę musiał poświęcić mase czasu na naukę właściwie rzeczy które nie będą mi w branży ML potrzebne (jakieś pierdoły typu WF, grafika komputerowa, historia cywilizacji, elektronika, hardware), sam dojazd na uczelnie zajmuje mi w dwie strony jakieś 1,5h. Dodatkowo jestem takim typem osoby która dużo efektywniej uczy się sama, wiadomo jaki poziom jest tłumaczenia profesorów na uczelni, nie rozumiem tłumaczenia czegoś na godzinnym wykładzie a w domu odpale sobie lekcje na yt i pojmuje to 2 razy szybciej.

Więc pytanie czy nie lepiej zrezygnować z tych studiów i maksymalnie uczyć się na własną rękę? Czy może chociaż z rok się przemęczyć i w tym czasie uczyć się machine learning i będzie łatwiej znaleźć prace? Już dużo opinii się nasłuchałem i każdy mówi co innego, z pracownikiem data science rozmawiałem to mówił żeby skupić się na studiach, z filmów różnych w sieci ludzie mówią że bez problemu dostali pracę ucząc się z materiałów w internecie i budując porfolio

#studia #studbaza #pytanie #kiciochpyta #programowanie #informatyka #programista15k #machinelearning #wyksztalcenie #ai #deeplearning #python #softwaredefeloper #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615f339aca8663000bf0b35c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz
@h1shc0d3: tak jak w polskich? niedawno widziałem samsunga oferte pracy i mieli że wykształcenie wyższe niewymagane, tylko spore doświadczenie ale to można np nadrobić załapując się na jakiegoś data scientiste których jest od groma
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Na tyle ile liznąłem ML na studiach to imo samemu to dość dużo pracy, bo ML korzysta w dużej mierze z uniwersyteckiej matematyki, algorytmiki i nie tylko, generalnie trzeba mieć mocno teoretyczna wiedzę w tej działce, bo z frameworka to każdy może się nauczyc korzystać bez zrozumienia co się dzieje pod spodem.

Największy kot z ML jakiego znam idzie na doktorat z tej działki, bo go to jara. Przy
  • Odpowiedz
@msea940: No to trochę też... Tyle że kontaktowania z pl czasem cię przyjmie od tak i wciśnie w zachodni projekt. A teraz robię w firmie co mogę mieć problem ze nie mam magistra jak będzie chciał awansowac. Na senior+ No ale niby gadam że nie będzie z tym akurat problemu tylko trochę powietpiewam w to. I w jakimś tam bilansie może być tak że jakby byl mgr z socjologii to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mniej #!$%@? o ciebie dają, poza tym płacisz, zawsze jakaś incentywa by cię lepiej traktować (czyt. i tak jak szczyla xD). Samej pracy na pewno mniej, egzaminy różnie, czasami te same, czasami prostsze. Najważniejsze jest to, że wtedy studia zamieniają się w rzecz poboczną. Papierek po jakimś czasie dostaniesz, a sam się możesz uczyć. Jeśli faktycznie sam potrafisz włożyć pracę i to cię kręci to to najlepsze rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No i jeśli masz perspektywę na jakąkolwiek robotę związaną z programowaniem to bierz i nie oglądaj się za siebie, dla rekruterów studia są praktycznie nic nie warte w porównaniu z doświadczeniem w CV
  • Odpowiedz