Wpis z mikrobloga

@wojteksrz: 95% oglądających wszelaki inwestycyjny content to tacy rentierzy, jak z niedzielnego, orlikowego biegacza piłkarze. Raczej nikt, kto zwietrzył 'złoto interes' ze stopą zwrotu rzędu 3-5% nie jest pozbawiony świadomości działania stóp procentowych. Co innego natomiast ludzie, którzy kupili dla siebie, tam mogą być różne kwiatki. Sęk w tym, że oni i tak będą miekszać. Płakać, ale płacić. Co najwyżej 40 lat będą spłacać, jeśli stopy napuchną. A czy to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@GomiGomi: tylko wiesz, to sa naiwniacy, ktorzy mysla, ze w dobie spadajacych czynszy przerzuca koszty raty na najmujacych. Tych raz moze zaczac brakowac dwa moze zaostrzyc sie o nich walka a to nie bedzie sprzyjac podwyzkom
  • Odpowiedz
@wojteksrz: to teraz na poważnie. Myślicie, że gdyby te mieszkania i flipering były tak opłacalne, jak internetowi naginacze mówią, to czy tacy ludzie dzieliliby się taką wiedzą? Nie sądze. Skąd zatem taki ich wysyp? Bo ludzie kupują te szkolenia. I to jest dla tych Mideli, trejderów, orzechowskich i innych biznes. Po prostu jest koniunktura na 'inwestowanie'. Krew mnie zalewa, jak jakiś biedak z Polski, mający 100-200k oszczędności myśli, że to
  • Odpowiedz
@thewickerman88: Mnie rozwala przedstawianie rentierstwa jako dochód pasywny podczas gdy to jest biznes jak każdy inny tyle że ze śmiesznie niską marzą i dużym ryzykiem.
  • Odpowiedz
najwięcej jest takich co myślą że jak stopy procentowe pójdą o 20% w górę to im rata wzrośnie z 1000 zł do 1200 zł


@ymkzz: jakby obecna stopa poszła o 20% w górę to istotnie w zasadzie nie ma się czym martwić, bo wyniosłaby 0,6%, nie wiem czy byłoby to chociaż stówka miesięcznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Gregua: @Xuzoun: Kredyty hipoteczne ze stała stopa były od dawna w nielicznych bankach, od niedawno banki są zobowiązane prawnie do posiadania takich kredytów.

Banki mają umowy skonstruowane tak że co 3-5 lat jest korekta oprocentowania
  • Odpowiedz