Wpis z mikrobloga

Mirki, czy sa tutaj fani #yachting #zeglarstwo? Zastanawiam sie na zakupem lodzi - glownie wedkarstwo, plus fajne spedzanie czasu na wodzie. Samochod z hakiem jest. Początkowo kusiły mnie żaglówki, ale stwierdzam ze nie mam czasu i tak naprawdę chęci. Zacząłem myśleć o zwykłej łodzi coś w klasie i budżecie QuickSilver 705 (do 50k Eur) ale chętnie z miejscem do spania. Czy jest ktoś kto ma doświadczenia w tym temacie?
Plywanie glownie po zalewie szczecinskim plus Baltyk - ale tylko jak flauta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lodz #morze #baltyk #zachodniopomorskie #szczecin
  • 12
ile razy czarterowaleś sam na siebie? Długo pływasz? Sporo ludzi kupuje motorówki a po kilku latach sprzedaje z przebiegiem 100mth. Masz w tej chwili np 30k żeby #!$%@?ć bez żalu do pieca i spalić?


@suqmadiq2ama: Wiem, i to jest jedna z barier. Plywam od dzieciaka, raz-dwa razy w roku na Mazurach pod Zaglami, ale przykro stwierdzic, juz samemu nie mam tyle czasu - stad proba przesiadki na motorowke tak zeby wyruszyc
@tomaszek00: Utrzymanie motorówki cie zeżre tyle co miesięczny czarter - masz tyle urlopu? Wiesz po ile marina i szkutnik? Dzwoniłeś pytać o miejsca przy zalewie? To nie jest tak jak z autem że kupisz za 200k i bedzie jak za 200k ( ͡° ͜ʖ ͡°) 95% armatorów przy zalewie lata za częściami i #!$%@? zamiast pływać tak to wygląda w praktyce. Potrzeba dużo pieniędzy i czasu na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suqmadiq2ama: ale kolega pisał, że ma hak, więc może chce slipować na każde pływanie i np. Trzymać w ogródku. Ale w sumie nie wiem, 7m łodkę tak wozić w te i spowrotem? No i 2 tony to waży, da sie to na kat. B przewieźć?
Utrzymanie motorówki cie zeżre tyle co miesięczny czarter - masz tyle urlopu? Wiesz po ile marina i szkutnik? Dzwoniłeś pytać o miejsca przy zalewie?


@suqmadiq2ama: @mamut-tme mieszkam przy marinie ktora po sezonie jest za free. W razie czego jest wozek. Wynajem - chetnie, ale znasz jakies godne polecenia? Bo w porownaniu z Mazurami zachodniopomorskie to pustynia (nie wiem z czego to wynika :(( ). Traktuje to jako projekt na kolejne lata,
@tomaszek00: Oblatałem w lato cały szczecin jeśli mowa o żaglowniach, szkutniach, mechanikach i sklepach tak że wal śmiało, masz szanse jak zaczniesz latać za tym już teraz na miejsce w loku ale cie skroją 9k za rok i jeszcze parking płatny, naprzeciwko jest marine group mechanik jachtowy no i tam mi powiedzieli że gadka sie zaczyna od 5k na stole inaczej nawet nie dotykają silnika. Szkutnika jak masz szczęście i dobry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomaszek00: Cortina 480 z kabiną od 2006 roku pływamy tak, że weekend wypad nad jezioro, wieczorem wyciągamy z wody i jedziemy do siebie na podwórko, rozmiar trochę mniejszy ale myślę, że doświadczenie na przestrzeni lat w takim używaniu Łodzi jest. Więc pytaj jak xos
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomaszek00: na 2 osoby spoko, nawet spać się da, ale jeżeli chcesz więcej to może być ciasno. Konstrukcja solidna, stolik rozkładany z tyłu to fajny pomysł, ale my sprzęt narty, wakeboard wozimy i nie ma miejsca na to. Wyciągnąć z wody nie problem, transport też nie, bo nie jest dużych wymiarów. Silnik 50 do pływania w 1 max 2 osoby wystarczy, jeżeli dołożysz osprzęt i zabierzesz więcej osób, to więcej mocy