Wpis z mikrobloga

Ja kupilem rok temu 25 letniego Forda z zerową wiedzą o mechanice. Aktualnie remontuje w nim samodzielnie automatyczną skrzynię biegów :D

Nigdy nie sądziłem że zajaram sie mechaniką


@PennerBlack: Kiedyś kupiłem 15letnią e-klasę, coś tam zawsze bylo do zrobienia i faktycznie sporo z podstawowej mechaniki i elektroniki nauczylem się robić samemu. A ile wtedy ciekawych osób i entuzjastów z przeróżnych for poznałem to głowa mała, ten podpiął kompa, inny mi jakieś
Polak traktuje auto jak swiety obrazek i sybol statusu spolecznego....
Dla mnie to srodek transportu
Osobiscie kupuje auta do 2-3k euro jezdze tak od 20 lat mialem moze z 7-8 srednio 3 lata pewnie. Terez mam jezza z 2008 od 3 lat nie wlozylem w niego nic poza benzyna i obowiazkowymi przegladami
@SzubiDubiDu: Mówiłam :D
@wojtrz: Akurat on już całkiem wybił mi pomysł posiadania potomstwa wiec bez obaw :D
@Chojrack: okej, czyli mówisz ze następna będzie skrzynia? Brzmi drogo
@kke22: ale jakbym napisała ze postawiłam mu ultimatum „samochód albo ja” to pewnie byłabym ja zła. Wam się nie dogodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Harry19911: Problemem w starych autach bez wielkiej wartości kolekcjonerskiej jest jeszcze rdza, niższe bezpieczeństwo czy wyższe spalanie.
Nic praktycznie z tym nie zrobisz i w efekcie, babrasz w gównie remontując i wymieniając części w nim.
Jak kogoś stać to zawsze lepszym wyborem jest zmiana auta na młodsze, niekoniecznie nowe ale choćby nie kilkunastoletnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
mieszkam w bloku i nie mam garażu, działam na parkingu, teraz planuje pierwszy raz skorzystać z warsztatu na godziny

@PennerBlack: rozbierasz skrzynię na parkingu? Jak wysoko podniosłeś samochód? Nie boisz się życzliwych sąsiadów i mandatu?
@3mielu: No zapomniałem dopisać "i blacharzem" xD ale wydaje mi się że blacharz tak nie oszuka, bo robi coś co widzisz, a co mechanik w silniku wymieni to można się nie zorientować że oszukał