Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy Mirki mam kolejne pytanie:
jak zwiększyć intensywność przysiadu?
O co mi chodzi. Jak d--------e ciężaru na gryf (oczywiście na moje możliwości) tak np na 4-6 powtórzeń to sypie się technika, "łamie" mnie, core nie trzyma itp.
Czy np pauza na dole, box squat, bardzo wolne schodzenie, asg powoduje większe zaangażowanie mięśni nóg?
Tak, wiem, że trzeba poprawić technikę, wzmocnić słabe punkty, core itd. To też staram się robić ale chce też robić siady.
Jak założę ciężaru tak na 8-10 pow. to jakoś idzie. Jak więcej to nogi by chciały ale reszta nie może.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

polecam pin squat/box squat, możesz próbować również z pauza, ale poprzednie warianty sprawdza się lepiej - zejdź z ciężaru na tyle, żebyś mógł efektywnie pracować na przynajmniej 5 powtórzeń z dobra techniką

na twoim miejscu popracowałbym nad tym "łamaniem" w pierwszej kolejności, jeśli chcesz bardziej atakować nogi to idz na maszynę na czwórki i katuj po siadach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczotex: nie, nie. Raczej tu puszczają plecy, biodra zaczynają szybciej w górę i wszystko się sypie. Valsalva jest. Na te 6-8 ruchów to oddechu nie brakuje. Częściej jak mniejszy ciężar i robię 10-12.
  • Odpowiedz