Wpis z mikrobloga

Daily reminder

Że Kościół Katolicki to zdrajcy Polski (cały spis ostatnich 1000 lat: https ://docdro. id/6K0GaH9)
To instytucja która przez lata niszczyła Polską kulturę, walczyła z przejawami narodowościowymi i niepodległościowymi, a po 89’ uczy kłamliwych tez jakoby był zbawcą Narodu Polskiego, bez którego by Polski nie było, bo uchronił Polaków przed Rudsyfikacją i Germanizacją podczas zaborów, do których sam doprowadził i podczas których wspierał czynnie zaborców przez działalność kleru oraz papieskimi encyklikami i brewami.

-Do ostatecznego upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów doprowadziła bezpośrednio Targowica zawiązana przez katolików sygnowana przez biskupów katolickich i błogosławiona przez katolickiego papieża, a wspierana oficjalnie przez prawosławną Rosję, która walczyła z Konstytucją 3 Maja. Warto nadmienić, że Konstytucja 3 maja ustanawiała Katolicyzm jako oficjalną religię państwową i przeciwko temu wystąpił Kościół Katolicki z papieżem na czele przy wsparciu prawosławnej Rosji.

-Podczas zaborów wszelkie Polskie powstania narodowe wymierzone przeciwko Prawosławnej Rosji były potępiane przez Kościół Katolicki przez samych papieży. Jeden z nich wydał brewe „Cum Primum” w której nakazuje katolickim Polakom podległość prawosławnemu caratowi Rosji.

-Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Watykan był jednym z ostatnich państw, które uznało ten fakt. Kościół Katolicki na terenach nowo utworzonej 2RP zamiast odbudową kraju zajął się zagarnianiem majątku dla siebie oraz prześladowaniem Ukraińców i prawosławnych na wschodzie kraju.

-Podczas drugiej wojny światowej biskupi katoliccy czynnie wspierali Naizstów, a po agresji 3Rzeszy na 2RP złąmali podpisany z Polską Konkordat ustanawiając Niemieckich Biskupów na podbitych terenach.

-Po wojnie Katoliccy biskupi przy pomocy Czerwonego Krzyża pomagali Nazistowskim zbrodniarzom, któ®zy wymordowali 20% Polskich obywateli, uciec przed sądem wojennym. Żaden z nich nie poniósł kary ani nie dostał reprymendy od żadnego papieża, nawet „Polaka” Jana Pawła II.

-W latach 50’ Kościół Katolicki czynnie wspierał PRL z okresu Stalinizmu w walce z „bandami podziemia” czyli żołnierzami AK i NSZ, którzy nie uznali władzy komunistycznej w kraju.

-Podczas Strajków Robotniczych w 81’ kardynał prymas Wyszyński nawoływał do zakończenia strajków przeciwko legalnej wg niego władzy PRL i powrotu do pracy.

-Po 89’ po obaleniu władzy komunistycznej Kościół Katolicki zamiast zająć się odbudową Polski zajął się rozkradaniem majątku Polaków przy pomocy Komisji Majątkowej odbierając Państwu Polskiemu, Samorządom i Polakom ziemię za bezcen wg utajnionych dokumentó bez nadzoru żadnej instytucji.

-Obecnie Kościół Katolicki oficjalnie mimo rzekomej „apolityczności” wspiera władzę rozkradającą kraj; chroni pedofili, którzy gwałcą polskie dzieci; spowodował ograniczenie praw polskim kobietom.

PS. Katolicyzm nie ma monopolu na chrześcijaństwo, a jak ktoś rzeczywiście przeczytał Biblię i nauki Chrystusa mu są bliskie to nie może być Katolikiem, bo te dwie rzeczy stoją do siebie w sprzeczności.

#religia #katolicyzm #bekazprawakow
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no tutaj to już xd, kościół miał do tych ziem prawo chociażby przez zasiedzenie. Uważaj, Święty Tomasz widzi


@dplus2: No to chyba potwierdzasz tylko, że komisja majątkowa działa nielegalnie, bo Polska ma prawo do ziemi którą kościołowi odebrał PRL przez zasiedzenie.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: No czepiasz się jednego zakresu 5lat od 1917-1922 za Benedykta XV na przestrzeni 1000 lat. Jesteś nudnym manipulantem.

Do tego wstawianie XDDDDD nie nadaje ci powagi, tylko pokazuje, że jesteś błaznem, który przyszedł mącić wode, a nie rozmawiać o faktach.

Lol papiez doprowadził do rozbiorów, mozesz mi powiedziec do
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Wiesz, niby tak, ale jeśli państwo chce samo z siebie oddawać to nie ma takiego prawa, które miałoby temu przeszkodzić, więc wszystko było legitne. Kościół ma wiadomo jaką historię, ale nie można z powodu jego wpadek przekreślać całą dobrą robotę jaką zrobił. Dlatego w rachunku zysków i strat wychodzi na plus chociażby z tego powodu, że - jak to określił kiedyś Clarkson - jest taką darmową, całodobową opiekunką dla
  • Odpowiedz
Wiesz, niby tak, ale jeśli państwo chce samo z siebie oddawać to nie ma takiego prawa, które miałoby temu przeszkodzić, więc wszystko było legitne


No nie było legitne, bo niejednoktornie normalni ludzie tracili ziemie, KK oszukiwał i dalej oszukuje co do przeznaczenia ziemi, które zabiera np. słynna hodowla danieli Głodzia... O nieprawidłowościach z ilościami i cenami już wspominałem.

Dlatego w rachunku zysków i strat wychodzi na plus chociażby z tego powodu, że - jak to określił kiedyś Clarkson - jest taką darmową, całodobową opiekunką dla dzieci.


@
  • Odpowiedz
-Obecnie Kościół Katolicki oficjalnie mimo rzekomej „apolityczności” wspiera władzę rozkradającą kraj; chroni pedofili, którzy gwałcą polskie dzieci; spowodował ograniczenie praw polskim kobietom.


@jbc_wszystko: nie chce mi sie sprawdzac wszystkich punktow wiec wzialem najlatwiejszy do sprawdzenia no i juz pelno niescislosci i swojej osobistej interpretacji wiec nie mam powodu wierzyc w reszte.

1. Wspiera wladze rozkradajaca kraj - w jaki sposob wspiera?
2. Chroni pedofili - dalej chroni?
  • Odpowiedz
@93michu93:

1. Wspiera wladze rozkradajaca kraj - w jaki sposob wspiera?


Poważnie czy siedzisz na emigracji w UK i nie masz pojęcia co się od 6 lat dzieje w Polsce? Czy tylko jesteś wyborcą jedynej słusznej
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: wiesz co ja nie jestem taki znawca histori jak Mirki wspomniane przeze mnie w poscie wyzej wiec bez szperania po necie nie moge nic napisac o pomocy niemieckich biskupow podczas zaborow ale nie siedze na emigracji, nie jestem wyborca jedynej slusznej partii tzn. wg mnie sluszna partia jest inna niz ta powrzechnie uwazana i po prostu jakies swoje przemyslenia wylewasz na wypok.

W punkcie 3 to moglibysmy caly dzien
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: mam to samo, syn bez chrztu, a argument matki za to "co Ci szkodzi". Rozmawiałem ostatnio z kuzynką, zdziwienie dlaczego nie i tekst typu "chrzest zrobić I później to w sumie jak się nie chce to nie trzeba" szkoda ryja szczempić, ale nie wiem kiedy coś się zmieni w tym kraju jeśli chodzi o podejście do kościoła
  • Odpowiedz
@93michu93:

Jesli masz wiedze, ze jakis duchowny, czy tam ktokolwiek gwalci polskie dzieci to zglaszaj to od razu, nie badz jak #jaskapela


To raczej pisz do biskupów, którzy udają, że nic sięnie stało, albo twierdzą, że to wina dzieci i rodziców, że ksiądz zgwałcił dziecko jak to mówił arcybiskup Józef Michalik.
Ja osobiście, z własnego wyboru mam ograniczone kontakty z KK więc nie znam żadnego księdza i polegam na przekazach medialych o instytucjonalnej ochronie pedofili w KK(wraz z dokumentami pisanymi przez JP2, które nakazują tajność takich spraw, o których wpsominam), których prawdziwości nikt do tej pory
  • Odpowiedz
  • 0
@diogene Dostał. Istnieje w Polsce 1000 lat. Trochę się tego nazbierało. Sami królowie i książęta nadawali nieraz biskupom lub poszczególnym zakonom całe wsie.
  • Odpowiedz
@meres: No niektóre ziemie to nawet nielegalnie dostał KK jak ziemię chełmińską przekazaną przez Watykan Zakonowi Krzyżackiemu(wcześniej była tylko lennem), czy jak wszelkie ziemie wchodzace w dobra martwej ręki od 1635roku, gdy zakazano przekazywania ziemi Kościołowi w testamencie.

Idąc tym tropem to władze komunistyczne przekazały po prostu ziemie KK Polakom, a cała komisja majątkowa to grabież, bo przecież władza przekazała te ziemie.
  • Odpowiedz
@meres: i co, każdą ziemię która kiedykolwiek należała do kościoła chcesz im oddać? Np. całe pomorze ?

Historia się toczy, w jednym roku zyskali ziemie, w innym stracili - nie ma powodu by im cokolwiek "oddawać" bo się w żaden sposób nie należy.
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: Bynajmniej nie jestem zwolennikiem koscioła katolickiego i ich przekrętów ale taka lista bez żadnych potwierdzeń jest totalnie bez sensu. O ile fakty historyczne da się udowodnić tak np podpunkty typu

''1980' – Co szósty ksiądz (16.66%) współpracuje z PRLowskimi Służbami Bezpieczeńśtwa donosząc na opozycję i zwykłych obywateli, którzy ufali Kościołowi.


Można sobie napisać z dupy.

1984- Co piąty ksiądz bierze z dupy do ryja
  • Odpowiedz