Wpis z mikrobloga

Daily reminder

Że Kościół Katolicki to zdrajcy Polski (cały spis ostatnich 1000 lat: https ://docdro. id/6K0GaH9)
To instytucja która przez lata niszczyła Polską kulturę, walczyła z przejawami narodowościowymi i niepodległościowymi, a po 89’ uczy kłamliwych tez jakoby był zbawcą Narodu Polskiego, bez którego by Polski nie było, bo uchronił Polaków przed Rudsyfikacją i Germanizacją podczas zaborów, do których sam doprowadził i podczas których wspierał czynnie zaborców przez działalność kleru oraz papieskimi encyklikami i brewami.

-Do ostatecznego upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów doprowadziła bezpośrednio Targowica zawiązana przez katolików sygnowana przez biskupów katolickich i błogosławiona przez katolickiego papieża, a wspierana oficjalnie przez prawosławną Rosję, która walczyła z Konstytucją 3 Maja. Warto nadmienić, że Konstytucja 3 maja ustanawiała Katolicyzm jako oficjalną religię państwową i przeciwko temu wystąpił Kościół Katolicki z papieżem na czele przy wsparciu prawosławnej Rosji.

-Podczas zaborów wszelkie Polskie powstania narodowe wymierzone przeciwko Prawosławnej Rosji były potępiane przez Kościół Katolicki przez samych papieży. Jeden z nich wydał brewe „Cum Primum” w której nakazuje katolickim Polakom podległość prawosławnemu caratowi Rosji.

-Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Watykan był jednym z ostatnich państw, które uznało ten fakt. Kościół Katolicki na terenach nowo utworzonej 2RP zamiast odbudową kraju zajął się zagarnianiem majątku dla siebie oraz prześladowaniem Ukraińców i prawosławnych na wschodzie kraju.

-Podczas drugiej wojny światowej biskupi katoliccy czynnie wspierali Naizstów, a po agresji 3Rzeszy na 2RP złąmali podpisany z Polską Konkordat ustanawiając Niemieckich Biskupów na podbitych terenach.

-Po wojnie Katoliccy biskupi przy pomocy Czerwonego Krzyża pomagali Nazistowskim zbrodniarzom, któ®zy wymordowali 20% Polskich obywateli, uciec przed sądem wojennym. Żaden z nich nie poniósł kary ani nie dostał reprymendy od żadnego papieża, nawet „Polaka” Jana Pawła II.

-W latach 50’ Kościół Katolicki czynnie wspierał PRL z okresu Stalinizmu w walce z „bandami podziemia” czyli żołnierzami AK i NSZ, którzy nie uznali władzy komunistycznej w kraju.

-Podczas Strajków Robotniczych w 81’ kardynał prymas Wyszyński nawoływał do zakończenia strajków przeciwko legalnej wg niego władzy PRL i powrotu do pracy.

-Po 89’ po obaleniu władzy komunistycznej Kościół Katolicki zamiast zająć się odbudową Polski zajął się rozkradaniem majątku Polaków przy pomocy Komisji Majątkowej odbierając Państwu Polskiemu, Samorządom i Polakom ziemię za bezcen wg utajnionych dokumentó bez nadzoru żadnej instytucji.

-Obecnie Kościół Katolicki oficjalnie mimo rzekomej „apolityczności” wspiera władzę rozkradającą kraj; chroni pedofili, którzy gwałcą polskie dzieci; spowodował ograniczenie praw polskim kobietom.

PS. Katolicyzm nie ma monopolu na chrześcijaństwo, a jak ktoś rzeczywiście przeczytał Biblię i nauki Chrystusa mu są bliskie to nie może być Katolikiem, bo te dwie rzeczy stoją do siebie w sprzeczności.

#religia #katolicyzm #bekazprawakow
  • 149
@jbc_wszystko

1832r. - Katolicki Papież Grzegorz XVI w encyklice "Cum Primum" potępia Polskie Powstanie Listopadowe skierowane przeciwko prawosławnej Rosji nazywając je buntem przeciw legalnej władzy prawosławnego Cara (nad katolickimi Polakami) oraz nakazuje poddaństwo władcy Rosji i nakazuje arcybiskupom i biskupom działającym na terenie okupowanej Polski głoszenie poddaństwa carowi i gaszenie jakichkolwiek przejawów narodowościowych, które mogłyby zaszkodzić prawosławnej Rosji, z którą Kościół Katolicki współpracował.


OP chyba o czymś zapomniał:

Papież Grzegorz XVI uznał
Jesteś upośledzony dałeś mi mniej danych niż ja w całym swoim spisie i jeszcze się rzucasz.


@jbc_wszystko:

wyżej dałem CI dowody na kolejne Twoje kłamstwa lub manipulacje- i sam je znalazlem a nie gotowe listy z neta xD nie mam czasu robic riserczu na dziesiątki punktów- wziąłem kilka pod lupę i nie chce mi się- tak jak pisalem wyzej spedzac kilku godzin na weryfikacji- zwlaszcza, ze Ty skopiowales cos z neta
@KakaowyTaboret:

Wkrótce potem uświadomiony przez doradców o faktycznych działaniach carskich, papież tłumaczył, że dał się oszukać dyplomacji i nigdy nie chciał potępić Polaków. Swoją encyklikę cofnął i przeprosił naród Polski[9]


Mleko się rozlało.
Targowica też płakała po upadku Poslki, bo jednak Rosjanie nie dali im tyle ile chcieli.
Pius XI też pokłócił się z Hitlerem po Kristalnach bo okazało się, że Hitler nie będzie tolerował bezgranicznie KK w Niemczech i albo
XD jasne jasne. Dobry sposób na odwrócenie kota ogonem. Zobaczcie ja popieram, że KK to rak, ale jednak nie jest rakiem, bo jest super i Popiełuszka.

Nie głosujesz na PiS, ale...


@jbc_wszystko:

Jesteś upośledzony? xDDDDDD To, że uważam kogoś np za złodzieja nie oznacza ze nie będę mówił że nie jest np mordercą xD I gdzie napisałem, ze KK jest super albo #!$%@? ze swoimi kłamstwami bo znowu mnie oskarzasz o
@KakaowyTaboret:

PS- Papaj to szef Watykanu xD


Szef moze mówić co chce, ale istnieją jeszcze oficjalne dokumenty. Z Hitlerem też mieliśmy pakt o nieagresji, a wojna się wg niego zaczęła od agresji Polskiej na radiostację w Gliwicach, a nie od ataku na Gdańsk 01.09.

Udowodnilem Ci ze #!$%@? od rzeczy


Gówno udowodniłeś. Udowodniłeś, że papież jeden powiedział jedno, a zrobił drugie. Do tego starasz się zdyskredytować całość wyszukując najmniejsze niedociągnięcia w
ale właśnie papież i biskupstwo pedofilów ukrywają i chronią, dlatego KK jest pedofilską sektą. Nie dlatego że wśród księży może się znaleźć pedofil, tylko dlatego że są systemowo chronieni.


@diogene:

@jbc_wszystko

Powyżej masz merytoryczne uderzenie w KK a nie robienie z siebie idioty i obrażanie innych i tworzenie urojeń co inne osoby mają w głowie xD

Serio- fake info to nie jest dobra metoda dyskusji, zwlaszcza, ze tylko skopiowales gotowe teksty
@KakaowyTaboret:

Nie mylilem się- nadal nie dales zadnego dowodu, ze WATYKAN uznał niechętnie i pod naciskami xD


Napisałeś, że Watykan uznał niepodległość jako pierwsyz kraj w 1918. Wykazałem, że było to 27 marca 1919. Kłamałeś. Zamiast tego teraz czepiasz się nadinterpretacji "niechętnie" żeby zdyskredytować całość.

Serio- fake info to nie jest dobra metoda dyskusji, zwlaszcza, ze tylko skopiowales gotowe teksty z neta i uwazasz, ze dales źródła a nawet ich nie
@jbc_wszystko: > Napisałeś, że Watykan uznał niepodległość jako pierwsyz kraj w 1918. Wykazałem, że było to 27 marca 1919. Kłamałeś. Zamiast tego teraz czepiasz się nadinterpretacji "niechętnie" żeby zdyskredytować całość.

@jbc_wszystko:

Ze jako pierwszy pogratulował za pomocą swojego Szefu (tego na ziemi)

Daj cytat, ze napisalem ze jako pierwszy uznal oficjalnie polską niepodleglosc.

Jak coś masz tutaj co napisalem:

Watykan jako jeden z pierwszych krajów pogratulował Polsce odzyskania niepodleglosci

Serio
-Po 89’ po obaleniu władzy komunistycznej Kościół Katolicki zamiast zająć się odbudową Polski zajął się rozkradaniem majątku Polaków przy pomocy Komisji Majątkowej odbierając Państwu Polskiemu, Samorządom i Polakom ziemię za bezcen wg utajnionych dokumentó bez nadzoru żadnej instytucji.


@jbc_wszystko: ziomuś, ale to brednie są wiesz? przecież komisja majątkowa miała za zadania zadośćuczynić zagrabione mienie przez PRL. Pod temat jak zwykle podczepili się lewicowi kombinatorzy co było przyczyną wielu afer. Kościół sam
@KakaowyTaboret: Nadal bijesz w jeden punkt i czepiasz się dokładnie małej nadinterpretacji.
Zresztą na punkt mówiący o uznaniu niepodległości zesrałeś się tekstem o gratulowaniu niepodległości: "Watykan jako jeden z pierwszych krajów pogratulował Polsce odzyskania niepodleglosci"

Nawet strony rządowe PL potwierdzają, że Watykan uznał niepodległość dopiero w 1919 roku https ://www.gov . pl/web/watykan/relacje-dwustronne

Więc kłamałes w tej sprawie i kłamiesz dalej szukając dalej zaczepki w jednym punkcie z niechęcią.

Tak więc skoro