Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 538
Pijcie ze mną kompot bez cukru.
Dzisiaj pożegnałam otyłość i wkroczyłam do świata nadwagi. (ʘʘ)

Walkę zaczęłam w sierpniu ubiegłego roku, na wojenną ścieżkę #keto wkroczyłam w Tłusty Czwartek i moje urodziny, 11 lutego. Ogólnie jest mnie 22,5 kg mniej, z czego dzięki keto -15,5 kg. I lecę dalej!

Inb4: bez chleba się najadam. :p I wiem, że się zaniedbałam i że to żodyn sukces się spaść jak świnia, a potem zrzucić, ale mam to w mojej zajebistej dupie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję przy okazji byłemu niebieskiemu oraz @chixi. Bez Was byłoby mnie wincyj. :)

Polecam und pozdrawiam!

#chudnijzwykopem
  • 76
  • Odpowiedz
Na keto więc jest mi łatwiej, bo zawsze lubiłam tłusto jeść, masło, jajka z majo czy awokado mogłam jeść garściami. Mniej jest też gotowania, a przez to mniej myślenia o jedzeniu. Mniej głodu. Nie ma skoków energii, zachcianek..


@nieskonczonosc: dokładnie z tego powodu zacząłem niedawno keto, waga leci jak #!$%@? xD i nie chce mi się jeść, 1-2 razy dziennie i styka.

A powiedz mi, badania krwii regularnie robisz? Jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A powiedz mi, badania krwii regularnie robisz? Jak tam to wygląda z cholesterolem i trójglicerydami? To drugie mi zaczyna spadać, cholesterol idzie w górę :P


@retromirek: tak, robię regularnie i wszystko mi się poprawia - to co ma spadać, spada; to co ma rosnąć, rośnie :)

Nie jesz cukru, więc pewnie wpierdzielasz słodzik ( ͡°
  • Odpowiedz
dokładnie z tego powodu zacząłem niedawno keto, waga leci jak #!$%@? xD


@retromirek: Miras a jak z aktywnością fizyczną? Spada od nicnierobienia też? :D
Zacząłem keto od poniedziałku i się zastanawiam jak to będzie wyglądać. Byłem wczoraj pobiegać 7 km i trochę inaczej się czułem niż podczas biegania bez diety keto
  • Odpowiedz
@haxxx: mam siedzącą pracę i nic nie ćwiczę, chociaż odkąd jestem na keto to mam więcej energii - nie śpię już po obiedzie/po pracy itp, tylko np zacząłem sobie ogarniać w ogródku rzeczy które odkładałem od 3 lat.

Na adaptacji to możesz mieć i ból głowy, sraczkę jak i spadki energii, dopiero jak ketony wejdą, to sobie rozkmiń czy Ci lepiej.
  • Odpowiedz
@retromirek: @luk04330: Generalnie jest dziwnie, bo od niedzieli popołudnia do teraz zjadłem 7 posiłków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie mam uczucia ciągłego szukania czegoś słodkiego po szafkach.

Etap adaptacji - jak to długo może trwać?
Ustaliłem sobie schemat posiłków samemu, dobrze to zrobiłem czy raczej dietetyk i wyliczanie co do grama powinno być?
  • Odpowiedz
@haxxx to może trwać różnie zależnie od Twojego stanu, poprzedniej diety, jakości obecnej diety itd. wstępna adaptacja to 30 dni a po około 7-10 dniach powinieneś wejść w ketozę.
Samodzielne układanie diety jest super jeśli sie edukujesz i nie popełniasz błędów.
Zrób zrzut ekranu z aplikacji gdzie liczysz makro i daj na tag #keto i zawsze ktoś Ci podpowie czy wszystko dobrze.
  • Odpowiedz
gdzie liczysz makro


@luk04330: muszę zacząć chyba. Bo rozpocząłem tak na yolo. Poczytałem mniej więcej co powinno się jeść i tak zącząłem, ale widziałem w tagu screeny z apki, którą właśnie zaintstalowałem i popróbuje makra powyliczać
  • Odpowiedz