Wpis z mikrobloga

@svr_ czyli popierasz karuzele VAT pralnie pieniędzy, transferowanie zysków za granicę, unikanie opodatkowania i robienie sztucznych kosztów? Suma summarum chodzi o to by państwo nic nie dostało? Mimo iż każdy korzysta z ich infrastruktury i dzięki temu mógł zrobić zysk?
Suma summarum chodzi o to by państwo nic nie dostało?


@GrochenMochen: tak

Mimo iż każdy korzysta z ich infrastruktury i dzięki temu mógł zrobić zysk?

właśnie cały myk w tym, że nie każdy i nie zawsze, a państwo łapy wyciąga zawsze.
@svr_ jak nie każdy? Xd
Infrastuktura techniczna, prąd, gaz, woda, telekomunikacja, sieci, przyłącza, formy prawne, sądy, administracja, szpitale, apteki. Kurde masa trgo jest a ty mówisz że nie każdy xd.
Swoją drogą liczę na to że zmienisz zdanie a jak nie to leć do krajów gdzie właśnie osoby bogate czy też posiadający władze absolutna nic nie oddają do państwa, wszystko idzie do kapitalistów... Zobaczysz jakie tam jest piękne życie, takie równe i
@GrochenMochen: no nie wiem właśnie typie, weź mi to wytłumacz dlaczego za przyłącze wody czy gazu musiałem normalnie zapłacić, za wodę i gaz muszę zapłacić. W prądzie kupa opłat dodatkowych, a potem jeszcze mam płacić dochodowy i VAT na utrzymanie infrastruktury.

Swoją drogą liczę na to że zmienisz zdanie a jak nie to leć do krajów gdzie właśnie osoby bogate czy też posiadający władze absolutna nic nie oddają do państwa, wszystko
@svr_ no jakbyś sobie policzył całkowite koszty zbudowania elektrowni czy oczyszczalni ścieków plus położenie całej infrastruktury i wszystkich pracowników którzy nad tym pracowali lub pracują to twój rachunek wyniósł by za samo Przyłącze 100 koła (w sumie prąd i wodę) a tskto masz na rachunku koszty mocowe (kiedyś muszą wymienić cała sieć a ty z niej korzystasz więc zużywasz te linie więc nie będziesz miał kolejnego rachunku sto koła tylko zrobią to