Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Myślicie, że jeśli chodzi o zarobki, to lepiej porównywać się do innych osób robiących podobne rzeczy czy raczej konkretnie te same rzeczy? Chodzi o to, że mam pracę biurową - praktycznie cały czas pracuję przy komputerze. Czy więc mam się porównywać do innych osób, które też "klikają w kąkuter"?

Ogólnie jestem administratorem Linux. Czasem piszę jakieś skrypty w Bashu lub Perlu.

Lubię swoją pracę. Jest nawet ciekawa. Na pewno wolę administrować Linuxem niż np. wprowadzać faktury do SAP-a albo robić jakieś obliczenia w Excelu, nie mówiąc już o pracy fizycznej.

Ostatnio sprawdzałem oferty administratorów Linux na kilku portalach i wynagrodzenia zaczynały się od 7000 zł brutto, a kończyły na 12000 zł brutto. Ja zarabiam 6000 zł brutto.

Moja siostra robi praktycznie to samo, bo też "klika w kąkuter". Pracuje w firmie budowlanej u jakiegoś Janusza i zarabia 4500 zł brutto. Zarobki mniejsze ode mnie, a pewnie ma więcej stresu i większą odpowiedzialność, bo zajmuje się też kosztorysowaniem.

Czy zatem powinienem się cieszyć, że dostaję 6000 zł za raczej bezstresowe "klikanie w kąkuter", czy raczej smucić, że inni ludzie na moim stanowisku zarabiają 1000-6000 zł więcej?

#zarobki #wynagrodzenia #pracbaza #programista15k #linux #informatyka #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615b1911a79974000aff5aa7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 8
Czy więc mam się porównywać do innych osób, które też "klikają w kąkuter"?

Czy zatem powinienem się cieszyć, że dostaję 6000 zł za raczej bezstresowe "klikanie w kąkuter", czy raczej smucić, że inni ludzie na moim stanowisku zarabiają 1000-6000 zł więcej?


@AnonimoweMirkoWyznania: zająć się sobą i nie zaglądać innym do kieszeni. Sytuacja zawodowa raczej jest u ciebie sukcesem, ale w głębi ducha chyba problemy z samooceną.
@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam porównywać sobie do stanowisk na które możesz się przebranżowić w miarę łatwo i zawsze brać pod uwagę ile pracy, pieniędzy i czasu zajęło by ci przeszkolenie się. Więc opcja wszystko co podobne z pokrewnych branży.
@AnonimoweMirkoWyznania: chyba słabo u Ciebie z logiką, jeśli pracę admina porównujesz do pracy biurowej, bo to też "klikanie w kąkuter". Jak będziesz miał we łbie głupie memy zamiast rozumu, to możesz się cieszyć, że masz te 6000 brutto.
To są całkiem inne zawody, całkiem inny zakres wiedzy i inna odpowiedzialność.
Poziom Twoich zarobków zależy od wielu czynników, więc jeśli żyjesz i pracujesz w małej miejscowości, to pewnie da radę z tego