Wpis z mikrobloga

Bardzo, bardzo przykra sytuacja. Takie wydarzenie to jest prawdziwa trauma.
Sam wiem bo 3 lata temu żegnałem się ze swoim kochanym kotem. Miał 18 lat.
Wszyscy wiemy co czujesz :(
@alliK781: Auć często koty chorują na nerki niestety przez ta sucha karme pewnie


@Opportunist Normalnie kot w naturalnych warunkach, czyli kot wolnozyjacy nie żyje długo. Kot żyjący w domu z ludźmi żyje dłużej. Karma oczywiście może mieć jakiś wpływ ale generalnie po prostu koty co dłużej żyją z kociej perspektywy są po prostu stare. Więc może im siadać to o owo. Moja kotka np. dostała raka i to z przerzutami.
Normalnie kot w naturalnych warunkach, czyli kot wolnozyjacy nie żyje długo. @Variv: Ryś zyje 14-17 lat, a żbik w naturze - wiek nieznany, w zoo 12-15.


O jakim kocie w naturalnych warunkach mówisz? :)
Normalnie kot w naturalnych warunkach, czyli kot wolnozyjacy nie żyje długo. @Variv: Ryś zyje 14-17 lat, a żbik w naturze - wiek nieznany, w zoo 12-15.


O jakim kocie w naturalnych warunkach mówisz? :)

@alwykop Dachowcu. Czubówna w jakimś dokumentalnym filmie mówiła, że taki kot średnio żyje 4-5 lat.
@Variv: kot wychodzący rzeczywiście średnio 3-5 lat wg statystyk, niewychodzący 15-20 ale tak czy siak dachowiec NIE jest "w naturalnych warunkach". To zwierze udomowione. Nie powinno być wypuszczane na zewnątrz bez nadzoru.

A w naszej szerokości geograficznej mamy 2 koty " w naturalnych warunkach": rysia i żbika właśnie. Niestety żbik m.in. przez to jest skrajnie zagrożony wyginięciem, że właściciele kotów wypuszczają bez chwili zastanowienia swoje dachowce na spacery :(