Wpis z mikrobloga

@NoName4891:

Jeżeli przy symbolu danego grupowania PKWiU znajduje się „ex”, oznacza to, iż z całego

tego grupowania (np. ex 25.23) wyłączone są z systemu zwrotu VAT jakieś wyroby (np.

budynki prefabrykowane z tworzyw sztucznych o symbolu PKWiU 25.23.2). Zatem

systemowi zwrotu podlega grupowanie 25.23 (łącznie z
  • Odpowiedz
@DodatnieUjemny: ok czy 62.01.z jest ok czy trzeba zawęzić do 62.01.01?

Niepokoi mnie to że gdyby było 62.01 ex to w tedy cała pod grupa by wchodziła. A tak rozumiem że 62.01.01 i ewentualne 62.01.01.x (mimo że nie ma takich)
  • Odpowiedz
@sarevok123: czekam na informacje od księgowej. Ja wystawiam faktury za granicę i nigdzie nie podaje pkwiu - księgowa niby też nie podaje.

Dlatego zastanawiam się czy będę musiał gdzieś to wpisywać. Klientowi jest obojętne co na tej fakturze napisze o ile będzie w okolicach usług związanych z oprogramowaniem :p
  • Odpowiedz
Moja księgowa napisała mi takie coś:

jeżeli wykonuje Pan usługi pod PKWiU 62.01.1; 62.01.11 oraz 62.01.11.0 to dla tych usług będzie zastosowana stawka 12%.
  • Odpowiedz
@MrGi: Super :) Dzięki no to Ryczałt nas wita. :/ Szkoda ze ryczałt się z ipbox nie liczy :D W sumie ipbox z 4,9% składką niby powinine się bardziej opłacac chyb niż ryczalt nie ?
  • Odpowiedz
@sarevok123: teoretycznie tak, ale ciężko 100 procent podciągnąć pod ipbox. No i nie wszyscy na ipbox robią coś odkrywczego. W końcu ktoś się za to weźmie, bo nie jest idea ipbox zwalnianie zwykłych klepaczy. W tedy US zapuka i powie oddawaj z odsetkami :)
  • Odpowiedz