Wpis z mikrobloga

@typniepopkorny: No już bez przesady, dobowa zmiana ceny baryłki, to sprzed tygodnia dwóch ma wpływ. Jeszcze jest cena DOLARA. To trzeba poza tym zakontraktować. Za tym stoi hurtowa cena aktualna w PL, która też nie odzwierciedla ceny w danym dniu. Za jakiś tydzień będzie wycie, jak od obecnych cen będzie jakieś +50gr.
@Chael: Orlen i BP maja to samo paliwo, produkowane przez Orlen właśnie.

Jak chcesz mieć tańsza benzynę to trzeba szukać stacji które maja benzynę importowana przez inne podmioty, w Polsce to z sieci jest Avia (grupa Unimot) oraz Moya (Anwin). Te podmioty importują paliwa i gwarantują tez jakość, bo czasem na jakiejś zapadłej stacji strach tankować.
@Chael: No ale różnica będzie niewielka, zależna od marży stacji. Warto wiec szukać innych stacji.

Ja się staram tankować zawsze na S8 na Avii albo Moyey, w Tychach na jednej marketowej. W centrum Warszawy niestety jeszcze dobrego miejsca nie wyczailem wiec jeżdżę na Shella, licząc ze choć trochę mniej Obajtek zarobi xD
@Celinka95: Co do marketowych... Mam obok siebie Amic, a 400 metrów dalej marketową - E.Leclerc. Nie dzieli ich nawet skrzyżowanie. Mogliby spokojnie powalczyć ceną, ale #!$%@?, nie, mają taką samą jak Amic, czasem grosz taniej. xD Biorąc dodatkowo pod uwagę, że stacja w środku przypomina bardziej Sklep wielobranżowy w Piździszewie Mniejszym to nie wiem jak to się trzyma kupy.

@Chael: Właśnie na Moya widziałem wczoraj gaz po 2.74.
@radziuxd: Pytanie od kogo kupuje paliwo kupuje Leclerc - możliwe ze z tego samego źródła co Amic.

W Tychach tankuje właśnie na stacji E.Leclerca i paliwo jest tam kilkanaście groszy tańsze niż na Shellu 500 m dalej (ostatnio tankowałem na Leclercu za 5.61 bodajże, jak na Shellu było za 5,79)
@kamilski szkoda nafty (hehe) na tłumaczenie tego komuś kto krzyczy że nie obniżają ceny na stacjach jak baryłka właśnie spadła o 0.5%. Pojecie łańcucha dostaw pewnie nieznane.