Wpis z mikrobloga

@krucjan: Też się nie spisałem i nie dostanę żadnej kary.

Nie wiem co wam się #!$%@? w tych głupich łbach. Zasada jest głupia, idiotyczna, ale dość prosta. Kara jest za odmowę, a nie za nieprzystąpienie.

I to też jest bardzo płynne, bo każdy się wybroni jeśli tylko by zasądził taką karę. Bo NIE DA się udowodnić przynajmniej w 99,9% przypadków, że nie chciałeś się spisać i odmawiałeś. Chyba, że jesteś w
@onpanopticon: I tutaj wchodzi kilka kwestii - jeżeli sprawa trafi przed sąd to będzie on interpretował także celowość tych przepisów i wtedy w połączeniu z ustawowym obowiązkiem spisowym (musisz się spisać), obowiązkiem samospisu internetowego (opcja z rachmistrzem jest w tym roku tylko jako dodatek np. dla osób wykluczonych cyfrowo, podstawową metodą jest samospis internetowy) oraz ustawowej karze grzywny nawet za spóźnienie się ze złożeniem odpowiedzi spisowych jak najbardziej mogą zinterpretować, że
tresura ludzi at the finest

Tylko nawet jak wejdziesz z ciekawości zobaczyć na tą internetową ankietę, za jakiś czas wrócisz ja wypełnić to już się nie da bo po 2 tygodniach ją blokują (

cholera, to był jakiś spis? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czemu takich rzeczy dowiaduje się na wypoku i to już po terminie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

same here, yolo kurła


@
@sonko12: Ale wiesz, że państwo i tak posiada prawie wszystkie te informacje? Spis służy ich łatwemu zebraniu w celach. Jak znowu w spisie wyjdzie, że 95% kraju to katolicy, to znaczy, że religia w szkołach ma sens. Jakby w spisie wiarę zadeklarowało 30%, to już byłby szok kulturowy.

Tak samo wykształcenie itd. Państwo i tak wie, ile osób kończy studia i kto ma jaką nieruchomość, auto, tylko jest to rozsiane po
@krucjan: Sztuczka chyba polega na tym że kara jest za odmowę spisania? A nie za brak spisania? Czyli póki Cię nie dopadnie rachmistrz to jesteś tak jakby w zawieszeniu i kara za to nie przysługuje, dopiero jak rachmistrzowi uciekniesz, odmówisz itp. Ale pewny nie jestem.
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: część danych nie ma i nie wiem czemu robicie z siebie jakiś bohaterów walczących z systemem. Spis powszechny to nie jest nic nowego, działa od starożytności xD 10 lat temu też był spis i nie jest to nic nienormalnego w nowoczesnym państwie


@stjimmy: Ponieważ gdyż, nienawidze jak mnie jakiś smiecie do czegoś zmuszają pod groźbą kary i to wyssanej z czapy. Zwlaszca ze od początku istnienia RP to nie
Ponieważ gdyż, nienawidze jak mnie jakiś smiecie do czegoś zmuszają pod groźbą kary i to wyssanej z czapy. Zwlaszca ze od początku istnienia RP to nie bylo obowiązkowe natomiast w Kaczystanie juz jest. Ot dlaczego.


@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: było obowiązkowe i też podlegało karze grzywny
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stjimmy: nie no jasne, rząd który nie był w stanie rozesłać kart do głosowania teraz roześle mandaty kilku albo kilkunastu milionom ludzi #!$%@?ąc połowę swojego elektoratu XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: oj buntownik tych czasów! Będą cie wspominali przyszłe pokolenia jak to 5 minut nie poświęciłeś na spis.

Takich ludzi na równo z plaskoziemcami można stawiać.

Jak ktoś wam nie dał czegoś co według prawa wam przysługuje to wielki krzyk, ale jak trzeba się wywiązać z jakiegoś obowiązku to "kaczystan! Bezprawie"

Ku***a gardzę takimi ludźmi
@gobi12: A co w mojej sytuacji: 28.09.2021 dostałem na wszystkie 4 numery z Playa telefon z Wawy z numeru do spisu - nie odbierałem, bo nie mogłem. A za chwilę dostałem 4x smsy z GUSu z informacją o spisie, żebym wszedł na stronę lub zadzwonił do rachmistrza. Mają mnie już w GUSie, bo Play musiał podać mój Pesel i wszystkie przypisane numery. Jako ciekawostka, mam też 4 kolejne numery u innego
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow: przecież ci dałem ustawę "wbrew obowiązkowi określonemu w art. 9 ust. 1 odmawia udzielenia ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi na pytania dotyczące danych określonych w ustawie i załączniku do rozporządzenia nr 763/2008 - podlega karze grzywny."