Wpis z mikrobloga

Odbierając samochód od mechanika (i płacąc ustaloną kwotę) upomniałem się o paragon za wykonaną naprawę, pracownik poinformował mnie, że „to jak szef będzie”. Przez miesiąc byłem zbywany przez ów szefa, ze to urlop, ze to go nie ma w warsztacie. Dziś telefonicznie powiedział mi, ze paragon będzie w piątek ale doliczone zostanie 23% do kwoty którą płaciłem. Rozumiem, ze mam doczynienia z próbą oszustwa podatkowego? #januszbiznesu #prawo #podatki
  • 99
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebek1987: jeszcze raz bo nie wszyscy to zrozumieli - to nie warsztat zarabia na tym, że nie da paragonu bo to nie warsztat zapłaci ten vat tylko klient, któremu musi doliczyć to do płatności. Jeśli wprowadziliby masowe kontrole to jak myślicie, warsztat nadal będzie wam robił robotę za 500 zł i weźmie vat na siebie czy jednak doliczy podatek do roboty a i pewnie jeszcze z 20 zł bo łatwo będzie
@WlasnieInstalujeWindowsa: @rejend: @jucio: @geebon: @lukaszlew77: @lubiep:
Czy może mi ktoś z Was wytłumaczyć jak nikt tego nie wykrywa?
Mechanik zamawia 10 sprzęgieł. Weźmie je na fakturę i odliczy to sobie normalnie bo wątpię, że hurtownia w której to wziął też będzie się bawić w oszustwa podatkowe.
Te zakupione sprzęgła zrobi "na boku" bez paragonów/faktur po czym znowu zamawia 10 sprzęgieł.
Nikogo nie interesuje to, że wziął
@Nutaharion: usługa to 100% lub 200 % kosztu części. Wystarczy że firma wykazuje jakikolwiek zysk na działalności żeby to nie wzbudzało podejrzeń. Na tyle ile kupiła na tyle wystawia paragonów, a to nie jest tak że nie wystawia nic. Druga możliwość to że wystawiają fv innym firma za kwotę vat. Ktoś Szuka kosztu to zapłaci vat firmie która mu fv wystawi. Więc to nie tak że firma nic nie wykazuje przed
@feber: paragonu nie musisz otrzymać, tylko ma być wystawiony. Ty nie odprowadzasz podatku tylko mechanik. Paragon może sobie dalej leżeć u mechanika ale ma być wystawiony.
@WlasnieInstalujeWindowsa: Ale po co ta ściema. Chocbys sie obsral to z paragonem czy faktura jest drożej. Zbuduj dom albo wykończ mieszkanie i powiedz panowi Józkowi od płytek ze chcesz fakturke xDddd. Na wykończeniu kawalerki byś przepłacił z 10k w podatkach. Koleś poza tym gownowatem wykazuje większy przychód który jest podstawa opodatkowania jak to serwis to strzelam ze 19% liniowy. A za rok dodaj do tego 9% zdrowotnego. Odrazu ci powiem ze
@geebon: Jak tych wszystkich oszustów wyprostujesz na prawiła drogę fakturowania, prowadzenia ewidencji części, nakładania marzy na sprzedawany towar, prowadzenia BDO, wykonywania badań UDT podnośników i spowiadania się z każdego spuszczonego litra oleju to za wymianę sprzęgła w corsie nie będziesz płacił 800 zł tylko 1800 zł albo i więcej. Branża działa jak działa, w większości mechanicy to prości ludzie na których rząd nakłada kosmiczne regulacji, których połowa warsztatów nie jest w
@netthigersberger: Pani w sklepie płaci podatek a pan mekanik nie -
Pan mechanik płaci podatek usługa kosztuje 500zł - pan mekanik nie płaci podatku ta sama usluga kosztuje 500.
Pani sprzątaczka płaci podatek pan mekanik nie.
Pan kebab płaci podatek pan mekanik nie.
Czego nie rozumiesz?
@smarterMe: Ty nie rozumiesz ze ten mechanik, który nie płaci podatku w momencie kiedy będzie musiał go zapłacić to przerzuci go na Ciebie. Jak chcesz płacić kilkadziesiąt procent drożej to proszę bardzo walcz z szara strefa. Tylko weź pod uwagę ze ludzie którzy jeżdżą teraz autami wartości połowy nowego iphona jak im się popsuje samochód to będą zmuszeni kupić nowszy, droższy i sprawniejszy. Czego z tych osób nie będzie na to
Tez jestem przedsiębiorca i płace podatki, nie mam możliwości ani jaj żeby działać w szarej strefie. Ale nie spotkałem się żeby mechanik, który nie wystawia faktury brał taka sama kasę jak uczciwy warsztat