Wpis z mikrobloga

#reprezentacja #pilkanozna Myślałem, ze to żart, kaczka dziennikarska ale na serio ktoś w PZPN podjął temat z jakimś Anglikiem żeby go sprowadzić do kadry. Myślałem, ze czasy kiedy braliśmy każdego, kto miał w rodzinie kogoś kto przejeżdżał kiedyś przez Polskę już minęły ale widze nowe porządki. My chcemy być poważna reprezentacja a niektórzy na poważnie rozważają powołanie typa, który nie wie gdzie Polska leży XD
urojony_uzurpator - #reprezentacja #pilkanozna Myślałem, ze to żart, kaczka dziennika...

źródło: comment_1632787962F7wKHeUEuXbxPPnr7FWgPc.jpg

Pobierz
  • 22
@everowy: PZPN zatrudnia trenera i mu płaci, jasne, że ma dużo do gadania. Do tego bez pomocy polityków raczej wątpliwe, żeby szybko dostał obywatelstwo, normalnie w urzędzie się strasznie długo czeka na to. Raczej gra menadżerska na podbicie wartości / nowy kontrakt / powołanie do Anglii.
@kalusz: No można bo to nie kwestia umiejętności piłkarskich, nie mówimy o zakupieniu go przez klub piłkarski, tylko powołaniu do kadry narodowej, w tym sensie jest to dokładnie to samo co z Obraniakiem i Perquisem, trochę gorzej niż Polański i Boenisch (obaj urodzeni w Polsce) i od Cionka który jednak 4 lata grał i mieszkał w Polsce poza posiadaniem przodków no i mówił całkiem dobrze po polsku i miał Polkę żonę.
@everowy: A orientujesz się jak to dokładnie wygląda w przypadku jego matki w ogóle? Ona ma obywatelstwo, czy po prostu zna trochę polski bo miała koleżankę z Polski?
I jak to wygląda nawet jakby matka miała obywatelstwo, to Cash nie musi zdawać testu językowego? Z tego co widzę, jest wymóg języka na B1 przy staraniu się o obywatelstwo, a poprzednim Obraniakom i Perquisom to prezydent musiał dawać z tego co kojarzę.
@CzaryMarek: z tego co wiem jego matka jest corką Polaków i mowi po polsku, choć sama urodziła się w Anglii. Jego dziadkowie od strony mamy zostali zeslani na syberie i stamtad trafili do Afryki, a pozniej osiedlili sie w Anglii.

"W Polsce obowiązuje zasada prawa krwi, zgodnie z którą nabycie obywatelstwa łączy się z faktem urodzenia dziecka z rodziców (lub jednego z rodziców) mających obywatelstwo danego kraju. Wobec tego dziecko pochodzące
@everowy: A ile to trwa dla normalnych śmiertelników a nie potencjalnych reprezentantów Polski w piłce nożnej? Bez protekcji pewnie by czekał z rok znając tempo pracy naszych urzędów.
Złożył papiery pewnie kilka tygodni temu. Czemu nie zainteresował się tym przez ostanie kilka lat? W dupie ma nasz kraj, używa opcji awaryjnej żeby pograć na MŚ i się wypromować/ podbić cenę za ewentualny transfer (tutaj pewnie inicjatywa menago). Sousa będzie miał pewnie
@everowy: Jako reprezentant kraju zawsze kilka mln wzrośnie jego wartość. Tym bardziej, ze pewnie by się zdecydowanie wyróżniał w tej kadrze.
W dodatku duża szansa wyjazdu na MŚ.

Jedno jest pewne - jego „chęć gry” dla Polski to nie nagły przypływ patriotyzmu. Jeśli tylko dostał, by telefon od Southgate’a to momentalnie temat naszej reprezentacji by upadł. Bardzo możliwe, ze o to właśnie chodzi.
@everowy: Przecież to bez sensu by było, gdyby nabywał automatycznie obywatelstwo. Dziadkowie Polacy---> matka Casha automatycznie nabywa obywatelstwo ----> Cash automatycznie nabywa obywatelstwo (matka ma obywatelstwo)- ---> dzieci Casha automatycznie nabywają obywatelstwo ----> wnuki Casha automatycznie nabywają obywatelstwo.
Przecież jakby tak to działało, to by w Anglii 20 milionów ludzi miało polskie obywatelstwo xD

Podejrzewam, że jego matka nawet nie ma obywatelstwa (bo niby po co rodzice mieliby wyrabiać, jak całe
@MartinoBlankuleto: porównanie Gumnego czy Karbownika (który w ogóle długo nie grał a teraz dopiero zaczął w greckiej) to jest śmiech i słaby żart.
Cash póki co robi duże postępy i jest mocno na fali wznoszącej- polecam obejrzeć jego występy nawet z czołówką ligi angielskiej
@MartinoBlankuleto: No ale to tak jak mówiłem, co to by było gdyby ktoś sobie dziedziczył po rodzicach, to dzieci Casha dziedziczą po nim obywatelstwo, wnuki po dzieciach, prawnuki po wnukach i tak to 300 pokoleń się dziedziczy? Wydaje mi się że może mieć jakieś urzędowe problemy jednak.
@urojony_uzurpator z tą poważną reprezentacją to poleciałeś xD praktycznie w każdej repce europejskiej jest ktoś naturalizowany, nawet ruscy mają jakiegoś brazylijczyka na obronie, a tutaj wielki skandal, że ktoś z prawami do polskiego obywatelstwa o nie występuje, takie czasy że ludzie emigrują i przynależność do danej repki nie jest już taka oczywista jak kiedyś