Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano znowu szukałem wiertła i znowu zrobiłem rozpier... na pół garażu. Wkurzyłem się, zrobiłem stojak z 4½ klepek parkietowych, 11 wkrętów i 50 dziur - do dostania w każdym sklepie z dziurami. Ojciec klasycznie: "tyle lat było dobrze z pudełkiem, to wymyśliłeś jakieś pierdoły". Się zdziwi, jak zacznę robić stół warsztatowy ("bo z imadłem przykręconym do komody niby było dobrze przez ostatnie 30 lat").

Jutro jeszcze muszę pozaklejać wyłupane w dwóch miejscach kawałki (shit happens) i wszystko przeszlifować. Teraz nie dam rady, bo komary.

#diy #majsterkowanie #warsztat
Pobierz teh_m - Dzisiaj rano znowu szukałem wiertła i znowu zrobiłem rozpier... na pół garażu...
źródło: comment_1632751816g6GAL60WbMzXxMUSdSETCG.jpg
  • 17
@josedra52: I tak leżą, bo na zdjęciu ledwie połowa.

Jeszcze muszę gdzieś upchnąć widiowe, przedłużane (wiesz, te co mają nawet po pół metra długości), do drewna i całą masę mniejszych niż 5 mm, które ciągle są w pudełku. Dobrze, że SDS (jeszcze) nie mam, bo by było wesoło.

@LordDarthVader: Nie ma sensu. Ojciec przez 40 lat był ślusarzem na zakładzie i ma miarę w oczach- popatrzy, dotknie i już informacja:
@teh_m: Pomysł dobry, ale wiertła do nawiercania (poniżej 4mm) to zasadniczo można #!$%@?ć do jednego zbiorczego pudełka, rzadko się tego używa do innych celów).
ale wiertła do nawiercania (poniżej 4mm) to zasadniczo można #!$%@?ć do jednego zbiorczego pudełka


@Irthorr: I tak też zrobiłem dawno temu, bo wcześniej ojciec trzymał wszystkie (włączając te france 18-28 mm) w jednej stalowej kuwecie i szlag mnie trafiał, jak szukałem czegoś małego i trzeba było wszystko z brzękiem wypieprzyć na podłogę, a potem zbierać. Nie będę ich wrzucał do żadnego stojaka, bo za dużo z tym zabawy - najwyżej zmienię
#!$%@? jak słyszę tych #!$%@? konserwatystów to mnie a ściska. A kiedyś to było lepiej. Zawsze tak robię i było dobrze. A po co te zmiany? A na co to. Za starego piyrwyj bylo lepiej. Tak się robi od zawsze i było dobrze, a ty wymyślasz. A co to za nowoczesne metody? Zobaczysz to minie a stare zostanie. #!$%@? pamietam jak dziś, ponad 9 lat temu, słyszałem po 30 razy pamiętaj mlody
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teh_m: eh amatorzy. Po pierwsze to otwór a nie dziura bo dziurę to masz w dupie, a po drugie się zwyczajnie wierci otwory w dużej kantowce i się ma stojak.

Także ten ( ͡º ͜ʖ͡º)