Wpis z mikrobloga

Alo mireczki, otóż za jakiś czas zaczynam nowy projekt z testami automatycznymi do mobilek, a dokładnie w frameworku Xamarin forms - mają być to testy UI. Ponieważ nigdy wcześniej nie zajmowałem się automatami na mobilki, chciałbym się zapytać, czy stosuje się jakieś wzorce projektowe takie jak Page Object, teoretycznie jest to framework pod frontend, ale jakby nie patrzeć aplikacja mobilna to taka webówka tyle, że na telefonie. Jeśli nie PO to możecie polecić coś innego.
#testowanieoprogramowania
  • 6
@mikorys: mogę ci opisać kilka takich wzorców i nadać im zbiorczy tytuł: wzorce, z którch nie skorzystasz, skorzystasz źle albo pogwałcisz je tak, że przestaną mieć cokolwiek wspólnego z założeniem. z wzorcami jest jak jak ze wszystkim - każdy ma jakieś wyrobione zdanie na ich temat, nie ma takich wzorców, które nie mają wad, więc jedni będą je polecać inni nimi gardzić. Ja na przykład sądzę, że PO to w większości
@henk: Może byś coś polecił, bo twój komentarz wniósł tylko, tyle, że wzorzec wzorcowi nie równy, oraz, że PO jest słabe. Zaproponuj coś w takim razie.
@mikorys: ja zwyczajnie trzymam to jak wygląda aplikacja w jakiejś globalnie osiągalnej, z grubsza hierarchicznej strukturze, zupełnie niezwiązanej z metodami. potem jak ktoś mi przeniesie buttona (tak w ogóle, to nawet nie nazywam tego obiektu buttonem, tylko elementem), bo mu się uwidzi, że trzeba widok rozbić na dwa oddzielne, to mnie to nie interesuje. metoda cut-paste do innej klasy, a dane jak były tak są. W pewnym sensie jest to jakiś
@henk: czyli u Ciebie klasy z metodami odpowiadają widokom w apce a elementy nie są w tych klasach? Więc nawet nie wiesz jakie elementy występują na konkretnym widoku, to skąd wiesz jakich elementów możesz użyć implementując ciało metod? Moim zdaniem to straszny bałagan tam musi być. A co do BDD to nie wiem po co o tym piszesz bo to nie ma żadnego znaczenia dla dyskusji, BDD to tylko kolejna warstwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikorys: ale ja nie napisałem nigdzie, że mam metody per widoki. Dla mnie metody powinny opisywać logikę aplikacji i być pogrupowane w procesy a nie w widoki.