Wpis z mikrobloga

#motocykle #motoryzacja #majsterkowanie #budownictwo

Mirki, Mireczki, Mirasy, potrzebuję porady fachowca.

Long story short:

Chcę kupić motocykl, mam w bloku garaż podziemny ale zdarzają się kradzieże i chciałem motocykl dodatkowo zabezpieczyć.

Deweloper oczywiście nie pozwala wiercić w ścianie/podłodze bo hurr durr naruszę wytrzymałość, budynek wybuchnie a on straci gwarancję.

Chcialem zamontować cos takiego:
https://allegro.pl/oferta/auvray-mocna-kotwa-podlogowa-palak-do-betonu-8548251090

I teraz, skoro nie moge wiercic, czy da rade 'przykleic' to do sciany na jakas kotwe chemiczna?
Czy moze znacie jakis inny patent na to.

Thank you from the mountain
  • 49
  • Odpowiedz
@Sarveil: Myślałem sam o alternatywach do wiercenia w posadzce. Przyszło mi do głowy tylko jedno - Bariera betonowa U-14b ustawiona pod ścianą i w niej zakotwiona blokada. I wtedy złodziej będzie musiał szukać najsłabszego punktu, albo rozbija betonową zaporę i odkotwicza motocykl, albo przecina łańcuch albo kradnie motocykl wraz z betonową barierą.
Oczywiście zostaje jeszcze problem z transportem tego ustrojstwa do garażu.
Vader-Poland - @Sarveil: Myślałem sam o alternatywach do wiercenia w posadzce. Przysz...

źródło: comment_1632738531j8p6kSbR8sV6n9TGL5WybB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sarveil: Jak juz zapytales to po ptokach nic nie wymyslisz. Mysle ze nie ma rozwiazania satysfakcjonującego Cie. Jesli sa kradzieze to bardziej bym poruszyl ten temat na forum publicznym podczas zebrania osiedla w celu montazu kamer/dodatkowych kamer, "pipczyków" do drzwi itd, inni napewno tez beda mocno zainteresowani bo tak samo boją sie o swoje mienie. Jak sie tak srasz to walnij blokade na tarcze a do moto alarm. Jak zacznie wyć
  • Odpowiedz
@Sarveil: zależy jak masz miejsce usytuowane. stawiaj motocykl za samochodem i nie da się go w zasadzie wyciągnąć bez wystawiania samochodu.

a co do klejenia, to wiesz... zawsze w razie czego przetną po prostu łańcuch i tyle. Jak się zdarzają kradzieże, to może czas aby zarząd wspólnoty pociągnął do odpowiedzialności firmę ochroniarską za niedopełnienie obowiązków.
  • Odpowiedz
@eloar: Deweloper to troche janusz, byly juz wlamania ale nic z tym nie robia, o ile zarzadce udalo nam sie zmienic to wlasciciela juz sie nie da.

Myslalem o lancuchu z dodatkiem manganu, który pod wpływem ciepła się utwardza, podobno nie do ucięcia.

Zdaję sobie sprawę, że każde zabezpieczenie jest do obejścia. Ale chciałbym jak najbardziej utrudnić, do tego stopnia, żeby znaleźli sobie gdzie indziej "łatwiejszy łup"
  • Odpowiedz
@Sarveil: no to mówię, zastawiasz motocykl. nie rzuca się w oczy, ciężko go wyciągać, bo musisz poprzestawiać samochody, więc z roboty "wynieść" robi się robota z włamywaniem do samochodów.

Co do niemożliwości przecięcia, to wszystko da się przeciąć. jak nie szlifierką, to nożycami, a są mechaniczne z ogromną siłą. Jak im się opłaci, to ramę przetną aby łańcucha nie ciąć, przecież i tak maszyna pójdzie na części.
  • Odpowiedz
@Sarveil tutaj chodzi bardziej o to, żeby złodzieja odstraszyć. Jak będzie chciał #!$%@? to nawet jak ramę zamurujesz to ukradnie. Klej do ziemi tylko tak żeby nikt nie widział, że klejone. Załóż łańcuch i jako atrapa będzie w sam raz.
  • Odpowiedz
@Sarveil: Ty no ale skoro nie wolno Ci wiercić, to wątpię abyś mógł coś przyklejać. Jeszcze pytanie jak to macie rozwiazane, czy miejsce parkingowe jest twoje czy masz udział w garażu podziemnym z wyłącznością na dane miejsce - wtedy to ogolnie głebiej lipa bo ingereujesz w przestrzeń wspólną.
  • Odpowiedz
@Sarveil: Z tego co wiem kotwa chemiczna to wpuszczanie kleju w wywiercony otwór po czym wkładanie w to śruby. Więc bez wiercenia się nie obędzie.
Przykleić do podłoża możesz ale moim zdaniem o ile super klej raczej nie puści to wierzchnia warstwa podłoża jak najbardziej. Chyba że zeskrobiesz wierzchnią warstwę do czystego i jednolitego cementu i potem to do niego przykleisz.
Tylko wiesz że przecięcie takiej kotwy to 30s. Tak jak
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Masz rację, źle dobrałem słowa - generalnie chodziło mi o jakiś klej, który chociaż troche złapie.
Tak jak wyżej Mirek pisał, to ma być bardziej 'straszalk lub zniechęcacz'
  • Odpowiedz
@Sarveil: Tak jak pisałem kleje napewno znajdziesz jednak ważna jest powierzchnia do której przykleisz kotwę.
Nie może być to farba ani kostka brukowa. Powierzchnia najlepiej aby była jednolita i nie zostawiająca "kurzu budowlanego" po przetarciu jej.
Nie masz obok siebie filaru?
  • Odpowiedz