Wpis z mikrobloga

#motocykle #motoryzacja #majsterkowanie #budownictwo

Mirki, Mireczki, Mirasy, potrzebuję porady fachowca.

Long story short:

Chcę kupić motocykl, mam w bloku garaż podziemny ale zdarzają się kradzieże i chciałem motocykl dodatkowo zabezpieczyć.

Deweloper oczywiście nie pozwala wiercić w ścianie/podłodze bo hurr durr naruszę wytrzymałość, budynek wybuchnie a on straci gwarancję.

Chcialem zamontować cos takiego:
https://allegro.pl/oferta/auvray-mocna-kotwa-podlogowa-palak-do-betonu-8548251090

I teraz, skoro nie moge wiercic, czy da rade 'przykleic' to do sciany na jakas kotwe chemiczna?
Czy moze znacie jakis inny patent na to.

Thank you from the mountain
  • 49
  • Odpowiedz
bliżej 50


@Sarveil: Pamiętaj że od kiedy wymyślono akumulatorowe szlifierki kontowe. Wszelkie łańcuchy i kotwy możesz sobie wsadzić w tyłek.
Oczywiście jest to pewne rozwiązanie odstraszające pomniejsze płotki jednak ja poszedł bym w dwóch kierunkach. Po pierwsze kotwa przyklejona i łańcuch dla wizerunku i zamknięcie łańcuch a z alarmem i automatycznym sms-em przy włączeniu alarmu. Po trzecie nadajnik gps podpięty pod osobny akumulator schowany w schowku.
  • Odpowiedz
@Sarveil:

W czasach narzędzi akumulatorowych to łańcuch sobie zrób wokół filara jeden, od filara do moto drugi i niech sobie to będzie na pokaz a zabezpieczenie robisz gdzie indziej.

Kupujesz zestaw do monitorowania master-slave na bluetooth, slave do moto, mastera z powiadomieniem GSM ukrywasz w szynach podtrzymujacych kable czy jakoś tak (w takich garażach jest dość łatwo wcisnąć takie pudełko, choćby jako fałszywą puszkę rozdzielająca kable, jak dobierzesz taki sam typ
  • Odpowiedz