Wpis z mikrobloga

#motocykle #motoryzacja #majsterkowanie #budownictwo

Mirki, Mireczki, Mirasy, potrzebuję porady fachowca.

Long story short:

Chcę kupić motocykl, mam w bloku garaż podziemny ale zdarzają się kradzieże i chciałem motocykl dodatkowo zabezpieczyć.

Deweloper oczywiście nie pozwala wiercić w ścianie/podłodze bo hurr durr naruszę wytrzymałość, budynek wybuchnie a on straci gwarancję.

Chcialem zamontować cos takiego:
https://allegro.pl/oferta/auvray-mocna-kotwa-podlogowa-palak-do-betonu-8548251090

I teraz, skoro nie moge wiercic, czy da rade 'przykleic' to do sciany na jakas kotwe chemiczna?
Czy moze znacie jakis inny patent na to.

Thank you from the mountain
  • 49
@Sarveil: Żeby zakotwic to musisz wiercić, a skoro nie możesz to pozostaje chyba jakiś super ekstra turbo mocny klej montażowy, którym przykleisz to do podłogi. Szału pewnie nie będzie jeśli chodzi o wytrzymałość, choć ostatnio Mario kleił na montażowy duże płytki na suficie i jakoś to siedzi to na podłodze pewnie tez będzie trzymać. Ale czy aż tak, żeby tego nie zerwać to nie wiem.
@BratProgramisty: Wiadomo, ale może jakiś super ekstra turbo nieco utrudni oderwanie. Oczywiście nie polecam, ale op pytał o rozwiązanie a chyba tylko takie wchodzi w rachubę. Czy skuteczne nie wiem.
Klejenie do powierzchni jest mało warte. Zawsze podczas próby oderwania puści powierzchnia jeśli klej nie puści. Albo robisz jak pisał ktoś wyzej- jako straszak mając świadomości że to nie zapezpiecza albo musisz coś innego wymyśleć. Może są jakieś elementy konstrukcyjne wystające ze ścian albo jakiś słup który możesz użyć jako punkt do zamocowania.