Wpis z mikrobloga

Powiem tak, minęło kilka mięsięcy od fejmu na lody ekipy gdzie aktualnie je można znaleźć bez problemu w lodówkach i kupić i miałem nie sponsorować tej ekipy ale ciekawość zwyciężyła i uznałem...kupię żeby sprawdzić czy te walki w supermarketach, wykupowaniu całych kartonów i podwyższaniu cen za 1 loda nawet do 10 zł to było opłacalne...Ja zdaję sobie sprawę że dzieci mają inne myślenie niż dorośli więc nie będe krytykował dzieci! Kupiłem loda tego cytrynowego gdyż nie przepadam za truskawką i wiecie co? Wywaliłem tego loda do śmieci, kompletnie mi nie podchodził, ani smak ani nic, i wolałem kupić zwykłego big milka oblanego czekoladą gdzie zjadłem go z czystą przyjemnością, z perspektywy właścicieli sklepów ogólnie zarabiali na głupich dorosłych ludziach wyszło im na dobre, jeżeli chodzi o smak czy rewelacja i potrzebne były te walki w sklepach? Odpowiedź jest już zawarta co zrobiłem z ich lodem! Żeby nie wyjść na hipokrytę gdybym miał dziecko sam bym mu kupił tego loda żeby spróbował dając mu też do zrozumienia że to co robili rodzice tych dzieci nie jest godnym zachowaniem tłumacząc dziecku czym jest konsumpcjonizm!
#friz #polskiyoutube #youtube #internet #rozrywka
  • 9
@wakxam

Ogólnie z tymi lodami to się ludzie rzucali, bo po prostu były one Ekipy. Gdyby usunąć te logo z opakowania, sprzedaż byłaby taka sama jak inne lody firmy Koral albo innych.

Dorośli się głównie rzucali bo myśleli że rzeczywiście papierki są tak drogie.
@zwierzeta_sa_spoko: Dlatego zadaniem rodzica jest wychowanie na zasadzie że to co mówi ojciec lub matka jest święte bo to oni Ci dają jeść, ubranie i dom a nie jakiś koleś z neta żerujący na dzieciach które nie potrafią myśleć samodzielnie!
@zwierzeta_sa_spoko: Czyli rozumiem że Ty spełniał byś każde zachcianki swojego dziecka nawet gdyby chciał coś na co by Cię nie było stać bo przecież jak mu tego nie kupisz to Cię znienawidzi...A znasz pojęcie rozmowa z dzieckiem? Tłumaczenie mu pewnych spraw?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wakxam: totalnie mnie nie zrozumiałeś. Mówię tylko, że dobrze gadasz, masz fajne założenia, ale jednak życie to weryfikuje i nie każdemu udaje się to tak, jakby chciał. Jak się uda to fajnie, jednak dużo łatwiej teoretyzować w tym temacie niż faktycznie robić to w rzeczywistości.

W tym przypadku konkretnym myślę, że jak najwcześniej będę dziecku starał się przekazać wartość pieniądza samego w sobie i skąd się on bierze. Będzie miał w
Myślę że jak dziecko ogląda Ekipe to już przegrałeś jako rodzic.


@Madoxxx: jeszcze na początku nie, ale widzisz potem chcieli starsza publikę zaczęły się imprezy alkohol itd i wytłumacz potem dziecku że już nie może oglądać - a tam tylko #!$%@? lecą, hajs hajs i alkohol... Szkoda dzieci