Wpis z mikrobloga

Mam kompleks tylko średniego wykształcenia. I to przekłada się na moje kontakty z dziewczynami. Gdy rozmawiam z taką, która ma wykształcenie wyższe to zwyczajnie czuje się głupszy, leniwy, bez ambicji. Czuje się skreślony na starcie (dodając do tego jeszcze to, że z wyglądu jestem z 4/10 i w wieku prawie 30 lat mieszkam z rodzicami - kwestia oszczędzania na przyszłość i nie za wysokich zarobków). Czuje się nieudacznikiem i z czym ja w ogóle do tej dziewczyny.
Wracając do wykształcenia - mógłbym studiować historie, politologię itp. Tylko dobrze wiem, że włożyłbym w to sporo czasu, energii i pieniędzy a nie przełożyłoby się to na moją "karierę" gdyż to takie kierunki studiów. Na studia ścisłe, techniczne się nie nadaje. Już nawet w szkole nienawidziłem przedmioty takie jak chemia, matematyka, fizyka.
Czy jest z tym problem, że mam tylko średnie wykształcenie i mam z tego powodu kompleks czy ja mam coś z głową?
#studia #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #podrywajzwykopem #tinder
  • 18
  • Odpowiedz
@awitampanstwa raczej problem leży głębiej, co najmniej połowa ludzi po studiach nic nie umie i poza papierkiem niczym nie może się pochwalić.

Musisz to zrozumieć, że gówno studia może zrobić każdy i taki dyplom nic nie znaczy.

Zauważyłem, że ludzie inteligentni i dobrze wykształceni nie mają z tym problemu, że ktoś inny nie ma studiów, a taki problem przeważnie mają osoby które na studiach nie były. Chwalic się wyższym wykształceniem lubią natomiast
  • Odpowiedz
@Norskee: psychologia do gówno studia? Myślałem, że to jednak studia które mają jakieś znaczenie. Jeszcze z 5 lat temu na psychologię przy rekrutacji było często nawet po kilku kandydatów na jedno miejsce..
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: moze 1% z tych "psychologow" cos osiaga w dziedzinie xD
wiekszosc konczy w gownopracach biurowych, agencjach rekrutacyjnych

Ja zrobilem licencjat z socjologii, a jutro zaczynam jako specjalista do spraw logistyki i zakupów. Nic nie wiem na ten temat, ale sie wbilem bo jestem dobry w komputery XD
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: a nie możesz czytać książek? Miałbyś wiedzę, mógłbyś rozmawiać z ludźmi z lepszym wykształceniem bez kompleksów. Czytaj o historii, sztuce, polityce, dojdź do poziomu, kiedy po owocnej dyskusji padnie pytanie o wykształcenie - wtedy prawdziwa odpowiedź będzie twoją mocną stroną, bo będziesz zaskakiwał.
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: Skonczona szkola nie jest zadnym wyznacznikiem madrosci. Czujesz sie glupszy i stracony na starcie na wlasne zyczenie. Co do mieszkania, sam bym sie zamienil gdybym mial normalnych starych zamiast placic 3000 za 20metrow w jakiejs meliniarni gdzie slysze zza sciany pierdy sasiada. Co do pytania, tak masz cos z glowa i nie jestes jedyny.
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: Po pierwsze primo - jest cała fura gównokierunków i gównouczelni, więc wykształcenie wyższe nie jest wyznacznikiem poziomu wyedukowania.
Po drugie primo - skoro masz kompleks to się go pozbądź i zrób studia, które Ci pasują. W zaprzyjaźnionej firmie pani Grażynka z księgowości (lvl 60) zrobiła studia, bo jej kazali i nawet dali troche kaski za to, więc to nie jest jakiś niebotyczny wyczyn.
Po trzecie primo - bardzo rzadko studia
  • Odpowiedz
Czy jest z tym problem, że mam tylko średnie wykształcenie i mam z tego powodu kompleks czy ja mam coś z głową?


@awitampanstwa: ty masz coś z głową i jak rozwiążesz te problemy to wymyślisz jakieś inne
  • Odpowiedz
@awitampanstwa: 28, bo mialem pracowac w hrach, a na socjologii byl program pod hr
Ale popracowalem rok w agencji i mi sie odwidzialo do konca, a to juz bylo po tym jak zrezygnowalem z magisterki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A magisterka to w ogole byla porazka, bo licencjat jeszcze powiedzmy. Ostatecznie olalem i sie nie bronilem

a 2 lata prawie "neetowalem" moze poza tym, ze po prostu
  • Odpowiedz
@Norskee: no jak psychologie uważasz za gówno studia to pozdro ziomek, widać że nie masz pojęcia jakie rzeczy można robić po takich studiach jak jest się ogarniętym.
  • Odpowiedz
Czuje się nieudacznikiem i z czym ja w ogóle do tej dziewczyny.


@awitampanstwa: xDD Tak masz coś z głową, ale przede wszystkim z niską samooceną.
Żadna laska nie chce kogoś takiego, takiego faceta z niską samooceną, zachowaniem i mentalnością ofiary.
  • Odpowiedz
@dhg666: sorka ale psychologię to może przy odrobinie pracy skończyć niezbyt mądra laska z borderline, nawet na uczelni z najlepszą psychologią w tym kraju. Szczerze uważam, że na kierunki typu psychologia, dietetyka itp. idą osoby, które same miały styczność w dzieciństwie z daną "tematyką" i mają jakąś "dziwną potrzebę" zbawiania świata. Zarówno z dietetyki jak i z psychologii znam po kilka przypadków, które idealnie wpisują się w to, w jakąś dziwną
  • Odpowiedz