Wpis z mikrobloga

1. Wyślij zapytanie do firm ile kosztuje budowa sauny
2. Dostań oferty over 25k
3. Zdecyduj, że saunę zbudujesz sam
4. Zacznij montaż konstrukcji
6. Przy pierwszym wierceniu przewiercić się przez kabel w ścianie
7. Zamiast budować saunę kłuj ścianę, lataj po mufy i kable do zielonego obi i naprawiaj ten chlew
...
8. Brak profitu

#elektryka ##!$%@? #budujzwykopem #diy #jakzyc #gorzkiezale
Pobierz teddybear69 - 1. Wyślij zapytanie do firm ile kosztuje budowa sauny
2. Dostań oferty ...
źródło: comment_1632512916ZKyr2p0tPBXRVgIfKI2ztm.jpg
  • 47
próbowałeś ich kiedyś? Raz kupiłem,.#!$%@? wykrywał. Może te za sześć, siedem stów działają, ale to wolę wydać 50 zł na mufy i kable :p


@teddybear69: mam jakiś tani z aliexpress za 7 dolców i jeśli tylko jest napięcie, to wykrywa idealnie
@barto125
@Miecz12 w całym domu mam ściany z 4 różnych materiałów, z czego większość kabli leci w przestrzeni pomiędzy płytami żelbetowymi. Mam fazer, miałem tani wykrywacz, wiem gdzie są niektóre kable, ale ani jeden ani drugi mi ich nie łapały :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login-jest-zajety: jak dla mnie wygląda tak samo :P

Wszystko zależy jak leży ( ͡° ͜ʖ ͡°)jakie ściany, jakie sufity jakie kable ile kabli czy puszczane po podłodze czy po suficie, zwykła instalacja, z bajerami czy w ogóle kosmiczna, ile pięter itp itd
@login-jest-zajety:
Np.:
Obwód gniazd - wyjście przewodem z rozdzielni do gniazdka i dalej z tego gniazdka na następne gniazdko itd. (wg norm, obciążeń).

Obwód oświetlenia - wyjście z rozdzielni na łącznik, z łącznika na daną lampę i z tego samego łącznika na inny łącznik.

Przy takiej topologi łączenia robisz w puszkach za gniazdami i łącznikami, a eliminujesz jakieś brzydkie puszki łączeniowe pod sufitem z białymi deklami