Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jakiś dziadek spruł się do mnie na stacji, że po zatankowaniu auta nie przestawiłem go żeby zwolnić dystrybutor tylko poszedłem zapłacić. Od zawsze tak robię i tak samo robią znajomi, ogólnie poryłem się, bo pierwszy raz widzę żeby ktoś miał z tym problem. Jak wy robicie mirki?

po zatankowaniu auta na stacji

  • idziecie zapłacić i odjeżdżacie 92.3% (4233)
  • przestawiacie auto i idziecie zapłacić 7.7% (351)

Oddanych głosów: 4584

  • 207
Od kilku lat jest tak, że kasjer patrzy na monitoring i odblokowuje dystrybutor


@G_O_: Cóż, nie było tak tydzień temu gdy tankowałem benzynę i chciałem dolać do karnista.
Zresztą już zostało tu ustalone, że tylko NIEKTÓRE stacje mają taki system. Na innych jest wciąż stary - przestajesz lać, dystrybutor się blokuje, trzeba zapłacić co by odblokować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seraph88: czasami na mniejszych stacjach przy dystrybutorze są dwa pistolety i dwa liczniki wtedy jak ktoś jest za mną odjeżdżam ale na takim orlenie np bez sensu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@programista15cm: jak tankowałem ostatnio na orlenie i ktoś przede mną odjechał i poszedł zapłacić to dystrybutor nie zerowal licznika i nie działał. Nie wiem jak jest w tym momencie bo nie sprawdzalem
@ATAT-2: W drugą stronę to działa, niektóre stacje jeszcze nie maja tego systemu. Od kilku lat tylko raz mi się zdarzyło, że pompa przestała działać po 20sek od odbicia - to było na jakiejś franczyzie shella która remont widziała ostatnio w ~2005r. Wszystkie orleny i lotosy na których tankowałem blokują się dopiero po odłożeniu nalewaka. A odblokowaniem steruje kasjer patrząc w monitoring. Normalnie gdy zostawiasz auto przy dystrybutorze to pewnie nie
@blendzior666: Zdarzało mi się kiedyś, gdzie na jednej stacji dystrybutor LPG był tylko jeden, daleko od kas i do tego czasami była do niego kolejka. Obsługa stacji była na tyle ogarnięta, że gdy już następna osoba podłączyła pistolet do gazu, to odblokowywali dystrybutor. Obecnie dystrybutory robili dwa i je przenieśli bliżej kas.
Teraz tankuje głównie benzynę,więc tankuję->płacę->odjeżdżam. Dziadek po prostu burak
Normalnie gdy zostawiasz auto przy dystrybutorze to pewnie nie klika od razu ale gdy jest kolejka i gdy widzi, że odjeżdżasz żeby zwolnić miejsce, to klika odblokowanie dla następnego klienta - witamy w XXIw!


@G_O_: amen
Ja pracowałem na stacji prawie dwa lata, rzadko to się zdarzało ale się zdarzało, że ktoś nie może zatankować, bo nic nie leci. Się okazywalo że jakiś kretyn albo przepakowywał, albo jechał na stację automatyczna żeby sobie kolejkę zająć, w ten sposób blokował i dystrybutor i wjazd do myjni, np dla tych którzy już wcześniej mieli wykupione kupony na myjnie
tak, tankuje tam gdzie mi wygodnie, a tylko orlen ma eflote. Jak na panstwowe gowno jest zajebiscie scyfryzowany i dzieki ich sposobom platnosci / fakturowaniu oszczedzam kilka kwadransow miesiecznie


@programista15cm: Nie zapominaj o tym jak na początku pandemii wspaniałomyślnie obniżyli ceny paliw o 20 gr "wspierając tym samym rodaków" o czym osrajtek mówił w TV. Na stacjach wszystkich innych firm paliwo było tańsze o prawie złotówkę w tym samym czasie XDDDD