Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, piszę do was z dość nietypowym pytaniem; Otóż zastanawiam się, czy coś ze mną jest nie tak. Jestem na studiach opartych na "wkuwaniu" jednak postanowiłem, że sprawdzę swoich sił w programowaniu. Nie stała za tym chęć szybkiego zysku, wysokie zarobki itp.. Chciałem sprawdzić, czemu ludzie tak bardzo się tym zachwycają. Zacząłem od HTML i CSS. Coś tam poogarniałem, ale o wszystkim zapominałem z dnia na dzień. Wykupiłem na udemy ten zestaw filmów "od zera do front-end developera" i wszystko przeszedłem, dużo zapamiętując. Po tygodniu może dwóch przerwy, znowu wyleciało mi wszystko z głowy. Raczej nie jest to kwestia pamięci, bo na studiach muszę dużo uczyć się na pamięć i idzie mi to ok. Pomyślałem, że zajmę się pythonem. Uczyłem się, próbowałem zapamiętywać to wszystko, ale nic mi to nie dawało. W sensie, jedyne co potrafię, to print "Hello, World!", a resztę tych rzeczy nie ogarniam :/ Nie umiem się do tego też zmusić. Czy ja jestem jakiś #!$%@?ęty czy jak? ;/ #programowanie #programista15k #it #pracait #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614ca4b19ce06a000a93023c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie chce zabrzmieć źle, ale miałem na studiach takiego znajomego. Głowa jak biblioteka. W jego przypadku wkuwanie atrybutów, selektorów itd szło szybko, ale chłop był pozbawiony abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Kariery nie zrobił. Lata zmarnował. Moim zdaniem powinieneś sobie odpuścić. Programowanie to myślenie w przód i mocna świadomość jakich używasz narzędzi, dlaczego akurat takich, dlaczego to robisz, jak to robisz i jaki będzie efekt. Zazwyczaj jeśli nie łapiesz od początku,
  • Odpowiedz
@Przepoczwarzenie: Można programować 5 lat i być takim samym specem jak na samym początku. Niestety ale ta branża cierpi na chorobę bootcampow i ludzi, którzy samym kursem na udemy za 50 zł chcą zmienić całe swoje życie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Twój wpis doskonale pokazuje co jest złego w naszym systemie naucza i wygląda na to że bardzo się do niego dostosowałeś, ale możesz to jeszcze zmienić.

W szkole, uczysz się latami teorii, którą masz poźnie sobie przypomnieć, przy próbie rozwiązania problemu.
Za to jest inne podejście, w którym zaczynasz od problemu i dopiero szukasz rozwiązania.
Czyli np. chcesz zrobić stronę lub rozwiązać jakikolwiek problem i dopiero wtedy szukasz rozwiązania w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Przepoczwarzenie: wszystko jest za 5 dych bo to scam strona z fake przecenami. W ogóle nie rozumiem jak można preferowac glorified youtube od przeczytania porządnej książki na dany temat
  • Odpowiedz
@eyaf: zgadza się, ich "polityka reklamowa" oparta jest o zniżki - zastanawiam się jak to może działać w innych branżach -> zawsze przecież znajdzie się ktoś jak @Przepoczwarzenie co nie wie że są zniżki -> a jak się dowie to będzie "zadowolonym" klientem. Powiedźmy takie "ubrania" albo inne przybory kuchenne "premium" :D
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: języki programowania są trochę jak języki obce - nie wykuwa się ich na pamięć tylko używa żeby osiągnąć określony cel

języki programowania i inne narzędzia programistyczne są też trochę jak tradycyjne narzędzia typu młotek i śrubokręt - nie ma sensu uczyć się na pamięć nazw wszystkich narzędzi w warsztacie jeśli ich nigdy nie użyjesz, tak samo nie ma sensu nauka słów kluczowych i nazw klas i funkcji.

Jedyne co ma
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja kompletnie nie umiem wkuwać na pamięć, jeśli ktoś da mi 2-3 liczby bez kontekstu to po 20-30 sekundach na pewno je zapomnę. Z uczeniem się nowych języków programowania natomiast nie mam absolutnie żadnego problemu. Mogę zapomnieć jakieś syntaktyczne detale (który znak do czego używasz itd), ale nigdy "reguł".

Możliwe że jesteś "po drugiej stronie", i dla ciebie wkuwanie na pamięć to pestka, ale ciężko ci coś "zrozumieć" i połączyć
  • Odpowiedz
OPie a ile projektów ukończyłeś samodzielnie? Myślę, że po prostu źle się uczysz, oglądasz dużo filmików ale nie kodujesz np. w kursie tłumaczą zasadę działania pętli for oglądasz i mówisz sobie - luz rozumiem, łatwe to i klikasz Play albo przechodzisz do kolejnego tematu, a później jak przechodzisz do praktyki to ciemność.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zacznij pisać programy, kalkulator, jakiś program do sprzedaży, apke do pobierania danych po webserisach, nawet jakiś początkujący pseudocrm dla funu. Programowanie to nie kucie, a ćwiczenia
  • Odpowiedz